Odpływ liniowy jako alternatywa dla brodzika

0
1255

Nowoczesna łazienka to pragnienie każdej osoby planującej remont. Nic zatem dziwnego, że przed rozpoczęciem prac szukamy nowych rozwiązań do naszego wnętrza. Pragniemy czuć się komfortowo, bezpiecznie, a zarazem cieszyć się otaczającą nas przestrzenią. Myślimy jednak przyszłościowo, wybierając nowe, ale sprawdzone trendy. W końcu remont łazienki jest inwestycją na lata. 

Komfort użytkowania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagającej społeczności, na polskim rynku pojawiła się alternatywa dla klasycznego brodzika – odpływ liniowy. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę oraz komfort użytkowania. Szczególnie dobrze wygląda we wnętrzach minimalistycznych, ale i inne style ciekawie prezentują się z tego typu rozwiązaniem. 

Wysokie brodziki ze względu na różnego rodzaju stopnie i progi stanowią często zagrożenie dla osób starszych, chorych i dzieci. W przypadku zastosowania odpływu liniowego bezpieczeństwo zostaje zwiększone. Należy jednak pamiętać o tym, by zastosować w łazience odpowiednie płytki antypoślizgowe. Dodatkowym zabezpieczeniem może być również zamontowany na ścianie uchwyt bezpieczeństwa. 

Dzięki odpowiedniemu nachyleniu podłogi (zwanego inaczej spadem) woda bez problemu spływa do odpływu zamontowanego w ścianie lub podłodze. Jest to niestety opcja nieco droższa od tradycyjnego brodzika, jednak znacznie trwalsza, więc w długoterminowym kalkulowaniu wydatków bardziej opłacalna.   

Łatwość w czyszczeniu 

Łazienka jest miejscem, które wymaga starannej pielęgnacji, dlatego producenci tacy jak Mexen, Ferro czy Omnires stanęli na wysokości zadania, projektując dla nas wyjątkowe odpływy liniowe. Stanowią one nie tylko element dekoracyjny, chociaż trzeba przyznać, że wykończenia niektórych modeli bywają nadzwyczaj efektowne. W połączeniu z odpowiednio dobranymi płytkami potrafią uczynić wnętrze łazienki jeszcze bardziej wyjątkowym. 

Wbrew pozorom czyszczenie samego odpływu liniowego, jest bardzo prostą czynnością. Dzięki możliwości zdejmowania rusztu mamy możliwość bez problemu dostać się do elementów wewnętrznych, takich jak rynienka i syfon. Wyjmowane sitko ułatwia usuwanie większych zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy również ułatwiony dostęp do czyszczenia kabiny prysznicowej, co przy tradycyjnym brodziku może sprawiać lekkie trudności. Oczywiście zarówno montażem odpływu liniowego, jak i położeniem płytek łazienkowych powinny zająć się osoby do tego wykwalifikowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]