Okna produkuje się z wielu materiałów – oprócz tworzyw sztucznych takich jak PCV popularne są również okna drewniane oraz drewniano-aluminiowe. Skupmy się na tych ostatnich, ponieważ przez wielu ekspertów są one uznawane za jedne z najlepszych okien na rynku. Dlaczego?

Gdy chcemy kupić dobre okna do domu, powinniśmy pamiętać o tym, aby były one jednocześnie ciepłe, odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym także wyglądały estetycznie. Okna PCV są wytrzymałe i ciepłe, a także nie wymagają konserwacji, ale nie odpowiadają każdemu – są wykonane z tworzywa sztucznego, które nie ma właściwości oddychających, a także po miejscowym uszkodzeniu nie można ich naprawić.

Wiele osób preferuje okna drewniane, które nie tylko wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale również są bardzo ciepłe. Ich głównym minusem jest jednak konieczność prowadzenia regularnych zabiegów konserwacyjnych. Właśnie dlatego warto zapoznać się z jeszcze jedną opcją – okna drewniano-aluminiowe to propozycja dla tych osób, które szukają ciepłych, wytrzymałych i łatwych w użytkowaniu okien.

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie walory okien drewnianych i aluminiowych. Z zewnątrz wykończone są lekkim i wytrzymałym, a także odpornym na korodowanie aluminium, któremu można nadać różne kolory. Od środka z kolei są drewniane – dzięki temu nadają wnętrzom przytulny charakter.

Zalet okien drewniano-aluminiowych jest bardzo dużo. Nie tylko są piękne, ale również są bardzo ciepłe. Właśnie dlatego są stosowane jako okna energooszczędne i pasywne w domach, gdzie liczy się zmniejszenie strat ciepła. Ze względu na swoją sztywną konstrukcję i wytrzymałość doskonale nadają się do wielkopowierzchniowych przeszkleń – w takim przypadku nie możemy wykorzystać ram z PCV, które nie są takie trwałe. Również musimy wspomnieć o tym, że okna te są odporne na czynniki pogodowe i nie wymagają konserwacji z zewnętrznej strony.

Zatem okna drewniano-aluminiowe to atrakcyjna propozycja dla każdego, kto poszukuje ciepła, bezpieczeństwa i komfortu – warto sprawdzić je już teraz na stronach producentów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]