Pellet – paliwo z węgla kamiennego

0
1673

Pellet to często stosowany rodzaj opału, występujący zazwyczaj w formie granulatu, produkowany na bazie biomasy. W porównaniu do podobnych form opału pellet charakteryzuje się wyjątkowo korzystnymi parametrami, zarówno w odniesieniu do czasu jego spalania, jak i ilości wytwarzanych przezeń zanieczyszczeń. Stosowany jest przede wszystkim w różnego rodzaju instalacjach grzewczych; dzięki rozmiarowi i kształtowi ułatwiającym jego przenoszenie, pellet często wykorzystuje się w piecach z automatycznymi podajnikami.

Do głównych zalet wynikających z korzystania z pelletu zaliczyć należy niską cenę jego użytkowania. W porównaniu do paliw produkowanych na bazie węgla korzystanie z pelletu pozwala wyraźnie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Ponadto, pellet spala się stosunkowo długo, co czyni go wydajnym rodzajem opału.

Warto zaznaczyć, że pellet przeżywa wzrost zainteresowania od prawie trzech dekad – przede wszystkim na rynku amerykańskim i europejskim. Zapotrzebowanie na ten typ paliwa wiąże się między innymi z coraz surowiej egzekwowanym zakazem palenia przy użyciu węgla, obowiązującym na terenie UE.

SAM-BUD-ROL – dla ekologii i twojego portfela

Osobom, którym zależy na możliwości obniżenia kosztów grzewczych, polecamy zapoznać się z ofertą firmy SAM-BUD-ROL, dostępną na stronie internetowej: https://www.sambudrol.pl/pellet/. Wśród dostępnych paliw grzewczych, znajdziemy między sześć odrębnych rodzajów pelletu o różnej wydajności opałowej oraz ilości wytwarzanego popiołu.

Pellet oferowany przez SAM-BUD-ROL wykazuje niski poziom wilgotności (w przypadku wszystkich rodzajów pelletów – poniżej 10%). Efekt ten uzyskany jest w rezultacie wielokrotnego mielenia, granulowania, zagęszczania i suszenia biomasy, przy użyciu specjalnych granulatorów. Dzięki temu w niewielkich porcjach granulatu sprasowany został duży potencjał cieplny wyjściowej biomasy.

Jakość pelletu wynika między innymi z materiałów wyjściowych, użytych do jego wyprodukowania. Pellety dostępne na sambudrol.pl zostały wytworzone z trociny drewna iglastego, bez dodatków w postaci słomy, pestek lub innych form biomasy. Dzięki temu, wszystkie dostępne pellety mają wysoką wartość opałową, wynoszącą od 16,5 Mj/kg (pellet LAVA) do 18,5 Mj/kg (pellet EXCELLENT SELECTION). Ilość wytwarzanego przez nie popiołu wynosi od 0,9 do 0,3%. Specjaliści oceniają, że pellet drzewny jest obecnie najtańszym z dostępnych niewęglowych źródeł ciepła.

Ofertę SAM-BUD-ROL warto polecić zwłaszcza mieszkańcom miast, w których poziom zanieczyszczenia powietrza osiąga wysokie poziomy. Sytuacja ta dotyczy między innymi województwa opolskiego, w tym miast takich jak: Opole, Nysa czy Olesno, w których powiatach odnotowywano fatalną jakość powietrza przez całą zimę. Dzięki licznym składom opału SAM-BUD-ROL rozlokowanym na terenie całego województwa możesz z łatwością zaopatrzyć się w to ekologiczne paliwo. Należy wspomnieć, że w wyniku używania pelletu nie zostają wydzielone do atmosfery żadne szkodliwe substancje, a jedynym rezultatem spalania jest powstanie popiołu oraz niewielkiej ilości dwutlenku węgla.

[Głosów:0    Średnia:0/5]