Pokój dla dzieci. Fotele, krzesła, a może pufy?

Pufy przebojem weszły do naszych domów – są wygodne, lekkie, a dzięki temu, że mają różne kształty, rozmiary i kolory, świetnie komponują się z wszelkimi aranżacjami. Jako niebanalny detal, urozmaicą niemal każde pomieszczenie, np. nowocześnie urządzony salon, hol, przedpokój czy też pokój dziecięcy. Pufy można łatwo przenosić z miejsca na miejsce, a wybór modeli jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie puf idealny?

Awangardowe i komfortowe

Ile pomysłów – tyle puf? Wystarczy nawet pobieżnie przejrzeć katalogi sklepów oferujących pufy, żeby przekonać się, jak wiele możliwości czeka na to, by wkomponować się w nasz pomysł na wystrój wnętrz! Już samo słowo określające to modne siedzisko przechodzi przez swoistą rewolucję… Choć coraz częściej używamy słowa “pufa”… prawidłową formą pozostaje “puf”. 

Niezależnie od nazewnictwa – na pewno znajdziemy puf idealny… Czy będzie to elegancki – np. wykonany z aksamitu i monochromatyczny, czy z awangardowym wzorem, z łatwego w utrzymaniu w czystości poliestru, a może skóry. 

W ofercie takich sklepów, jak Pufy.pl znajdziemy pufy w różnym kształcie – przypominające duże poduchy, pufy-worki albo pufy z oparciem, czyli pufy-fotele, na uwagę zasługują również modele ze schowkami czy wodoodporne, nadające się do tego, by korzystać z nich także poza domem, np.w ogrodzie. 

Pufy coraz częściej goszczą w naszych domach, są też świetnym pomysłem na prezent. W tej roli sprawdzą się pufy związane tematycznie z zainteresowaniami obdarowywanego, szczególnie te charakterystyczne, np. z motywem piłki nożnej. 

Pufa – zabawka

Pufy można polecić szczególnie jako element wystroju pokoju dziecięcego. Pufy dla dzieci są kolorowe, często z motywami nawiązującymi do popularnych bajek czy gier komputerowych, pasują do wystroju pokoju, którego gospodarzami są dzieci.

Pufy, nawet te o większych gabarytów, są lekkie – nie ma więc możliwości, żeby dzieci, bawiąc się nimi, wyrządziły sobie jakąś krzywdę. Pufy wypełnione są granulatem, dzięki któremu zmieniają swój kształt, dostosowując się do pozycji siedzącego albo leżącego na niej dziecka, jednocześnie można je z łatwością “przywrócić” do poprzedniego kształtu. Już sama ta funkcja puf powoduje, że są odbierane przez dzieci jako atrakcyjna zabawka.

Kolejny plus puf w dziecięcym pokoju to łatwość utrzymania tego specyficznego mebla w czystości. Przykładowo pufy z poliestru nie tak łatwo ulegają zabrudzeniu, a jeśli już stały się przedmiotem eksperymentów dociekliwego młodego naukowca albo pasji twórczej malarza-juniora, to można je łatwo wyczyścić i doprowadzić do pożądanego stanu.

Z kolei pufy miękkie, pluszowe albo popularne pufy-włochacze zachęcają, aby się na nich rozgościć w chłodny wieczór i zanurzyć się w baśniowych opowieściach albo oglądać bajki.

Pufy – jako uniwersalne, estetyczne, bezpieczne i niebanalne meble urozmaicą każdy dziecięcy pokój. Warto skorzystać z ich kreatywnego potencjału.

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]