Przydatne gadżety w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym większość spędza czas jedynie z konieczności, podczas przygotowywania posiłku lub jego konsumowania. Jednak są tacy, dla których przyrządzanie pożywienia to pasja, a nie konieczność, a czas spędzany w kuchni należy do relaksu. W takim przypadku warto zadbać o to, by kuchni nabrała życia i przestała być monotonna. Na rynku znajdziemy wiele gadżetów, które pomogą nam w codziennej pracy kuchennej.

Separator do jajek

Oddzielenie białka od żółtka, to częsty problem niejednego kucharza-amatora. Zainwestowanie w profesjonalny separator do jajek skutecznie go zlikwiduje, a nas pozbawi wielu sytuacji, które kołatają nasze nerwy. Urządzenia takie działają na zasadzie zasysania. Wystarczy zatem wbić jajko do miski, a separator samodzielnie odessie tę część jajka, która jest nam niepotrzebna.

Lejek, który zmieści się w każdej szufladzie

Niezwykle przydatny w kuchni jest lejek. To urządzenie, dzięki, któremu bezproblemowo przelejemy ciecz przez wąskie ujście, np. z garnka do butelki. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup lejka składanego, który bez problemu zmieści się w każdej, nawet najbardziej zatłoczonej szufladzie. Wykonany jest z silikonu, który umożliwia złożenie lejka do postaci małej kosteczki.

Nadadzą uroku wypiekom

Jeżeli uwielbiamy spędzać czas w kuchni, warto zaopatrzyć się nie tylko w przedmioty, które ułatwią nam przygotowywanie potraw, lecz również je upiększą. Przygotowujesz ciastka? Twoje dzieci je uwielbiają? Zapraszasz znajomych na ciastko przy herbacie? Skorzystaj z oryginalnych stempelków do ciastek, które odbiją w smacznej przekąskę dowolny wzór. Każda gospodyni zazdrości Ci wyglądu Twoich wypieków. Ciastka będą nie tylko smaczne, ale i ładne.

Nadaj charakteru warzywom

Obok stempelków do ciastek, idealnie sprawdzi się temperówka do warzyw. Dzięki temu urządzeniowi, można wycinać w warzywach dowolne wzory dekoracyjne. Posługując się taką temperówką, możesz np. wyciąć świderki czy wstążeczki z marchewki, cukinii, pietruszki czy ogórków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]