Niech Twoje mieszkanie, będzie ostoją spokoju

Mieszkanie w bloku ma wiele plusów, niestety jednak znajdziemy i wiele minusów, które skutecznie utrudniają nam spokojną egzystencję. Jeden z najbardziej uporczywych problemów wiąże się z bliską obecnością sąsiadów. A sąsiedzi? Sąsiedzi to hałas, który zakłóca nam spokój i odpoczynek. Dlatego, warto wyciszyć swoje mieszkanie. Sprawdźmy, w jaki sposób.

Kiedy warto wyciszyć mieszkanie?

Mieszkając w bloku napotkamy na wiele czynników, które utrudniają nam normalne życie. Współegzystowanie z sąsiadami, może wiązać się z hałasem, którego wolelibyśmy uniknąć. Wśród codziennych niepożądanych dźwięków, jakie mogą przedostawać się do naszej przestrzeni od sąsiadów klasyfikuje się przede wszystkim głośna muzyka, krzyki, awantury rodzinne, niekontrolowany przebieg imprezy czy płacz dziecka. Nasze mieszkanie powinno być ostoją spokoju i wypoczynku po dniu pracy. Dlatego, jeżeli Twoi sąsiedzi hałasują, nie czekaj i wycisz swoje mieszkanie.

Maty akustyczne

Maty akustyczne są skuteczne, a co ważne, bardzo łatwe w montażu. Wystarczy kupić gotowy produkt i odpowiednio ulokować go na podłodze lub ścianie, w zależności od kierunku, z jakiego dochodzi do nas hałas.

Ekrany akustyczne

Ekrany akustyczne stanowią o wiele tańszą alternatywę w stosunku do mat akustycznych, jednak ich montaż nie należy do najłatwiejszych. Coś, za coś. W przeciwieństwie do mat akustycznych, nie ulokujemy ich na ścianie lub podłodze. I z tym wiąże się największy się problem montażu. Należy je bowiem zamieścić w środku ściany, co wiąże się z pracami remontowymi, a w przypadku wielu koniecznością zatrudnienia ekipy budowlanej. Wśród tego typu zagłuszaczy znajdziemy np. folię izolacyjną. Jednak o wiele bardziej skuteczna jest wełna mineralna.

Dzięki tym produktom nie jesteśmy skazani na konieczność wysłuchiwania niepowołanych dźwięków, jakie dochodzą do nas z zewnątrz. Wyciszenie mieszkania jest możliwe, pamiętajmy jednak, że zarówno maty, jak i ekrany akustyczne, będą skuteczne jedynie wtedy, kiedy odpowiednio je zamontujemy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]