Wygląd ściany ma znaczenie

Współczesne gusta estetyczne kształtowane są przez zupełnie inne bodźce i charakteryzują się odmiennym typem wrażliwości, niż te, które można było obserwować kilkanaście lat temu. Jeżeli do tej pory nie odmieniłeś wyglądu swojego mieszkania, czas najwyższy, by to uczynić.

Ściany to jeden z tych elementów, od których warto zacząć rewolucjonizowanie dizajnu swojego mieszkania. Zwykłe, tradycyjnie umalowane ściany, dawno wyszły już z mieszkaniowej mody. W dzisiejszych czasach, dużą popularnością szczycą się dekoracje ścienne.

Sposobów na udekorowanie ściany jest wiele. Na blogu wnętrzarskim Sonito.pl znaleźć można pomysły na aranżację ścian w salonie. Wśród najbardziej wyróżniających się i przyciągających uwagę są fototapety. Mają one bardzo istotną przewagę nad innymi. Wynika ona z nieograniczoności możliwości zastosowania wzoru, zdjęcia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na ścianie fototapety przedstawiającej zdjęcie naszych domowników. Podobne zastosowanie może znaleźć tzw. fotoobraz, czyli wydrukowane zdjęcie na płótnie. Bardzo dobrze sprawdzają się pejzaże, zarówno miejskie, jak i te przestawiające piękno natury. Te pierwsze, stwarzają nastrój sukcesu i prestiżu, te drugie koją nerwy. Wszystkie jednak cieszą oczy.

Bardziej stonowane i delikatne są welurowe naklejki ścienne, przedstawiające różne wzory. Wśród nich bardzo często znajdują się motywy roślinne. Często spotykane w nowoczesnych salonach są tzw. groszki, czyli naklejki w kształcie różnokolorowych i różnokształtnych grochów.

Szablony malarskie wypadają równie dobrze. Dzięki nim, bez trudu odmalujemy na ścianie wymarzone wzory. Dobierajmy ozdoby w ten sposób, by współgrały z meblami znajdującymi się w naszym pomieszczeniu oraz te, które odpowiadają naszym gustom.

Ciekawą propozycją jest stosowanie ramek ze zdjęciami umieszczonymi na ścianie. Stanowią one dekorację zarówno estetyczną, jak i sentymentalną. Wybierzmy fotografie, które upamiętniają mile spędzone chwile i bliskie nam osoby. Pamiętajmy żeby odpowiednio dobrać ramkę, która powinna pasować do mebli i pozostałych elementów pomieszczenia (np. lampy) zarówno stylem, charakterem, jak i kolorem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]