Jakie oświetlenie wybrać, by nasze wnętrze było piękne?

Oświetlenie w naszym pomieszczeniu ma niezwykle ważny wpływ zarówno na nastrój panujący w naszym wnętrzu, jego charakter, jak i na estetyczny efekt końcowy. W pokoju powinno znaleźć się zarówno oświetlenie sufitowe, jak i lampy dodatkowe, podłogowe lub mniejsze umieszczane na stolikach. Wybór jest naprawdę ogromny. Sprawdźmy, jak odnaleźć się na rynku oświetleniowych propozycji i jakie produkty wybrać.

Przedpokój

Przedpokój to swego rodzaju wizytówka naszego domu. Stanowi pierwsze pomieszczenie do jakiego wchodzimy i na nie, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę zarówno my, jak i nasi goście. Warto żeby było gustowne. Projektanci polecają lampy, które w swoim dizajnie wykorzystują figury geometryczne. Najczęściej są to połączenia obramowań w kształcie trójkątów lub kwadratów. Lampa taka ma dużą zaletę, jaką jest odsłonięta żarówka, ta z kolei, jeśli ją dobrze dobierzemy, może być naprawdę atrakcyjnym elementem końcowym.

Kuchnia

W kuchni nie potrzebujemy światła o dużej intensyfikacji. W tym pomieszczeniu gotujemy i spotykamy się przy stole żeby zjeść posiłek, często wspólny, z resztą członków rodziny. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie zakup wiszącej lampy ledowej. Wytwarza ona niezbyt intensywne światło, a technologia diod ledowych pozwoli na oszczędności. Wybierzmy lampę o oryginalnym zdobnictwie, pasującym swym klimatem do pozostałych elementów kuchni jak szafki czy np. okap.

Salon

Salon jest bodaj najważniejszym pomieszczeniem w domu. W nim odpoczywamy, spędzamy największą ilość czasu i przyjmujemy gości. Oświetlenie powinno łączyć tutaj funkcjonalność z elegancją. Gustowny żyrandol i lampa stojąca umiejscowiona przy fotelu, na którym np. zechcemy poczytać książkę, powinny w pełni zadowolić nas zarówno pod katem intensyfikacji oświetlenia, jak i jego estetyki. Dopasujmy lampę do stylu w jakim urządziliśmy salon. Duże dębowe meble idealnie będą współgrały np. z pokaźną lampą miedzianą.

Łazienka

W łazience zazwyczaj sprawdza się płaska lampa sufitowa, która idealnie współgra z rozmiarem tego pomieszczenia. Nad lustrem warto umiejscowić dodatkowe źródło światło, które ułatwi nam codzienną toaletę, może to być np. reflektor czy kinkiet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]