Pudrowy róż sposobem na przyjemne wnętrze

Często, kierowani chęcią odmiany dizajnu swojego mieszkania, poszukujemy nowego koloru, w jakim urządzimy wystrój swoich pomieszczeń. W zalewie propozycji, ciężko wybrać ten jeden, który okaże się idealnym rozwiązaniem. Pudrowy róż to ciekawa propozycja dla niektórych pomieszczeń, które przypadną do gustu nie tylko paniom. Sprawdźmy w jaki sposób wykorzystać ten kolor.

Nie tylko dla młodych dziewczynek

Wokół różu narosło wiele stereotypów, które w znaczący sposób krzywdzą ten kolor, szufladkując go i pozbawiając atutów. Do niedawna, róż zarezerwowany był niemal całkowicie dla dziewczynek i jedynie malutkich dzieci. Tymczasem, odcień, odcieniowi nie jest równy. Pudrowy róż charakteryzuje lekkość, która wyklucza nachalność i wprowadza niezwykłe skojarzenie swobody i wyciszenia. Odcień ten jest uniwersalny i świetnie łączy się z innymi barwami, stwarzając odmienne efekty. W połączeniu z czernią lub złotem, uzyskamy efekt gustownej elegancji, zaś w symbiozie z bielą, szarością i błękitem, uzyskamy znakomite rozproszenie światła, które przełoży się na nastrój spokoju i niewinności w wprowadzi do naszego wnętrza wiele radości.

Łazienka i kuchnia

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które idealnie pasują do zastosowania różu pudrowego. Najbardziej estetyczne rozwiązanie zakłada wprowadzenie dodatków takich jak miski, kubki czy ściereczki i ręczniki w tym kolorze. Dzięki temu wprowadzimy radosne akcenty, a jednocześnie unikniemy nadmiernego narzucania się tego koloru.

Radośniej w sypialni

Sypialnia również całkiem dobrze przyjmie pudrowy odcień różu. Jeżeli chcesz wprowadzić romantyczny urok, a jednocześnie rozweselić wnętrze, w którym sypiasz, wprowadź pościel w odcieniu pudrowego różu.

Salon

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto zatem zadbać o to, by przebywanie w nim opływało w przyjemność. W tym wypadku, o wiele bardziej atrakcyjne będzie wprowadzenie dużej ilości pudrowego różu, niż jedynie skupienie się na dodatkowych akcentach, jak w przypadku łazienki czy sypialni. Dobrze sprawdzi się pomalowanie ściany na kolor pudrowego różu. Poprawienie nastroju gwarantowane.

Raj dla dzieci

Róż od zawsze był rajem dla dzieci. W przypadku tego pomieszczenia z powodzeniem można zastosować całkowite użycie pudrowego różu. Pomalujmy ściany, wstawmy meble w tym samym kolorze oraz inne dodatki i elementy pomieszczenia, jak np. lampka. W przypadku pokoju dziecinnego nie ma obawy o przesadę z różem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGustowna czerń
Następny artykułGustowny i przyjemny balkon

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.