Gustowny i przyjemny balkon

Żyjąc w miejskiej przestrzeni, pragniemy we własnym mieszkaniu stworzyć sobie odpowiedni kącik, w którym będziemy mogli oddawać się relaksowi i odpoczynkowi. Balkony idealnie nadają się do takiej funkcji. Jednak, by spełniały swoją rolę, powinny być odpowiednio zaplanowane i urządzone, tak, by były miejscem przytulnym i sprawiającym wrażenie poczucia bezpieczeństwa.

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na nastrojowość naszego balkonu jest jego odpowiednie naświetlenie, o zaletach, którego przekonamy się wieczorową porą, kiedy na balkonie, z kieliszkiem wina w ręku, oddamy się relaksowi. Balkony nie wymagają dużego i intensywnego naświetlenia. Światło powinno być delikatne i stonowane, takie, które jedynie stłumi całkowity mrok i wprowadzi przyjemny, nieco tajemniczy nastrój.

Efekt taki, idealnie osiągną lampiony. Wśród najczęściej spotykanych i zarazem, zdecydowanie najpiękniejszych lampionów znajdziemy takie, które swoim wyglądem przypominają latarnie. Ich dużym atutem jest solidność i wytrzymałość, stwarzanie łagodnego i romantycznego światła, oraz niska cena.

Dla tych, którzy mają w swoim mieszkaniu rozległy taras i dysponują dużą przestrzenią, polecamy bardziej rozbudowane rozwiązanie, jakim jest zastosowanie całych zestawów lampionów i latarni. Mogą one występować jako dwie duże latarnie, albo np. pięć mniejszych lampionów.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez użytkowników dużych przestrzeni tarasowych, jest użycie zestawu lampionów, składających się z trzech latarni. Taka liczba idealnie wypełni przestrzeń tarasu, nie wprowadzając zbyt dużego nagromadzenia przedmiotów, unikając przepychu i przesadzonego efektu. Pamiętajmy, że umiar ważny jest we wszystkim.

Atutem lampionów balkonowych jest występowanie ich w wielu wariantach wizualnych. Projektanci zaplanowali różnice zarówno w materiale z jakiego są one produkowane, kolorystyce, kształcie, rozmiarze, jak i sposobie ich montowania. Większość ich jest podwieszana, ale znajdziemy też takie, które należy ustawić na stoliku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]