Pastelowe dodatki

Wielu z nas narzeka na nudne, surowe i ponure wnętrze. Szukając rozwiązania na przełamanie przygnębiającej monotonii w naszym mieszkaniu, warto rozważyć wybór pastelowych dodatków, których ciepła i przyjemna barwa wniesie nutkę optymizmu i łagodności nawet do najbardziej ponurych pomieszczeń. Odcienie różu, żółci, zieleni i niebieskiego, od zawsze cieszyły się popularnością w pokojach dziecięcych. W ostatnich latach stają kolorami uniwersalnymi, które z powodzeniem znajdują zastosowanie we wszystkich wnętrzach.

Pastelowy salon

Salon to pomieszczenie, które z powodzeniem przyjmie pastelową gamę kolorów zarówno w całości wystroju, jak i jedynie poprzez dodatki stanowiące ozdobniki przełamujące główny kolor. Całościowa aranżacja sprawi, że nasz salon odżyje, nabierze łagodności i radosnego nastroju, dzięki temu z powodzeniem zrelaksujemy się w nim po ciężkim dniu pracy, a przecież od tego jest salon. Jeżeli nie jesteśmy pewni efektu całkowitego wprowadzenia pasteli do salonu, spróbujmy jedynie częściowego przemycenia tych barw. Wszelkiego rodzaju dodatki jak misy i wazony idealnie przełamią stonowany i nudny nastrój dotychczasowego wnętrza.

Kuchnia

Pastele w kuchni najlepiej odnajdą się w formie tekstylnych akcesoriów, czyli pod postacią wszelkiego rodzaju chusteczek czy papierowych ręczników. Dobrze sprawdzą się również w postaci drobnych bibelotów jak ceramika, szkło czy podkładki na stół.

Pastelowy sen

Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie pastelowych dodatków do sypialni, miejsca, w którym nastrój sprzyjający odpoczynkowi jest wyjątkowo pożądany. Pastelowe ozdobniki złagodzą nastrój wprowadzając klimat radości i spokoju. Jednocześnie uzyskamy efekt łagodnego romantyzmu. Osiągniemy to np. poprzez zastosowanie poduszek dekoracyjnych, pościeli czy dywaniku w odcieniach żółci, błękitu, różu lub zieleni. Ilość wprowadzanych gadżetów czy dodatków pastelowych zależna jest tylko od naszego gustu. Pastele to kolory uniwersalne, z którymi naprawdę ciężko jest przesadzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]