Wydzielamy miejsce do spania w kawalerce

Każdy z nas marzy o możliwości wydzielenia oddzielnego, prywatnego i intymnego miejsca do spania w naszym mieszkaniu. W dużych lokalach nie stanowi to problemu, gdyż podzielone są one na sypialnie i salony, jednak co zrobić, by móc cieszyć się taką przestrzenią w kawalerkach o niewielkich rozmiarach?

Wydzielenie strefy przeznaczonej do snu znacznie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia i zyskania poczucia prywatności. W kawalerkach, miejsce do snu jest po prostu częścią salonu. Istnieją jednak sposoby, które pomogą wprowadzić to rozgraniczenie umożliwiając zyskanie bezpiecznej, przytulnej strefy przeznaczonej tylko do spania.

Najbardziej popularnym sposobem jest odgrodzenie sfery salonowej, od sypialnianej przy zastosowanie ścianek działowych wykonanych z karton gipsu. Przy takim rozwiązaniu, zyskujemy nowe, całkowicie oddzielne pomieszczenie. Na wejście do „sypialni” warto zastosować drzwi przesuwne. Ten pomysł jest bardzo estetyczny, jednak nie każdemu przypadnie do gustu, ze względu na ograniczenie powierzchni strefy salonowej.

Jeżeli zależy nam na tym by warunki przestrzenne sfery salonowej nie zostały w sposób tak znaczący ograniczone, możemy pomyśleć o innych rozwiązaniach. Najprostszym jest podział pomieszczenia na odpowiednie zakątki bez oddzielanie poszczególnych sfer dodatkowymi ściankami. Po prostu, ustawmy łóżku w miejscu najbardziej oddalonym od drzwi. Żeby zyskać iluzję intymności i autonomiczności sfery sypialnianej, możemy oddzielić miejsce, w którym stoi łóżko, od reszty pomieszczenie np. rzędem wysokich kwiatów. W tym celu można wykorzystać również meble lub sprzęt rtv.

Innym sposobem jest zastosowanie baldachimów lub zasłon. Takie rozwiązanie nie wymusza ingerencji w układ mieszkania. Zasłony wprowadzą subtelny nastrój, czyniąc miejsce do spania, sferą bardziej przytulną i intymną, a jednocześnie mogą stanowić atrakcyjną dekorację estetyczną całego pomieszczenia. Jeżeli nie mamy możliwości oddzielenia strefy sypialnianej, rozważmy zakup kanapy, która w nocy posłuży nam za łóżko, a za dnia będzie stanowić codzienny element wystroju salonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPastelowe dodatki
Następny artykułUporządkuj łazienkę

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.