Uporządkuj łazienkę

Łazienka to pomieszczenie pełne drobiazgów i dlatego wyjątkowo narażone na wkradnięcie się bałaganu. Utrzymanie ładu i porządku w łazience nie jest łatwe i wymaga ciągłej kontroli. Blat łazienkowy to miejsce, na którym trzymamy różne kosmetyki, środki czyszczące i inna akcesoria służące utrzymaniu higieny.

Zacznij od drobiazgów

Porządkowanie łazienki należy zacząć od drobiazgów. Często, jednym z najmniej estetycznych bibelotów w naszej łazience jest mydelniczka, na której zostają ślady rozpuszczonego mydła. Najszybszym sposobem, na pozbycie się tego nieestetycznego śladu w naszej łazience jest zmiana swoich przyzwyczajeń. Zacznij stosować mydło w płynie i zakup dozownik. Korzystanie z tego drobiazgu ma kilka plusów, po pierwsze, obudowa zapobiega wydostawaniu się na wierzch mydlin, po drugie, może stanowić atrakcyjny ozdobnik, który pozytywnie wpłynie na estetyczny wygląd naszej łazienki.

Zlikwiduj niepotrzebne

Kolejnym ważnym aspektem, który ułatwi nam utrzymanie porządku w łazience jest redukcja ilości ręczników. Często w łazienkach znajduje się ich zbyt dużo. Warto się tym zająć. W łazience powinno być tyle haczyków czy też wieszaków na ręczniki, ilu jest domowników i ani jednego więcej. Nagromadzenie ręczników burzy poczucie porządku i estetycznego ładu.

Zainwestuj w meble

Dobrym pomysłem, który sprawdzi się przy utrzymaniu porządku w łazience jest wprowadzenie mebli zamykanych, np. szafek, w których będziemy trzymać akcesoria higieniczne. Na blacie kuchennym powinny znajdywać się tylko te przedmioty, których używamy często, np. dezodorant czy krem na noc. Cała reszta drobiazgów, powinna zostać zamknięta w szafkach, tak, by nie rzucała się w oczy. Pamiętajmy, by w szafce trzymać również szczoteczkę do zębów i separować ją od bezpośredniego kontaktu z zarazkami.

Celnym pomysłem jest również zabudowa zlewozmywaka, z którego można dorobić szafkę z półkami. Będzie można w nich przechowywać np. środki czystości, takie jak wybielacz, pasta do podłogi, płyn do mycia mebli itp.

[Głosów:1    Średnia:5/5]