Minimalizm i prostota form to trend we współczesnej architekturze, który wydaje się stale przybierać na sile. Jest symbolem nowoczesnego podejścia do designu budynków jak i ich wnętrz mieszkalnych. Jest również symbolem pewnego rodzaju wyrafinowania i subtelności w projektowaniu. Na fali nieustannie rosnącej popularności tego stylu i podążając z duchem czasu firma Galeco zaprezentowała swój najnowszy system odwadniania dachów – Galeco PVC2, który idealnie wpasowuje się w ten nurt w budownictwie.

Rynny kwadratowe z PVC

Rynny o kwadratowym przekroju doskonale wpasowują się w nowe trendy. Nic więc dziwnego, że Galeco – czołowy polski producent systemów rynnowych – postanowił odświeżyć swój flagowy system Galeco PVC bazujący na rynnach z o okrągłym przekroju i dostosować do go współczesnego wzornictwa. Tym sposobem powstał zupełnie nowy produkt – system Galeco PVC2.

Firma Galeco swój najnowszy system pokazała już na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA w lutym tego roku, gdzie wzbudziła spore zainteresowanie branży. Do produkcji elementu PVC użyto nowego surowca o najwyższej jakości, który ma zapewnić rynnom ochronę przed promieniowaniem UV. Producent zadbał również o maksymalną odporność na zarysowania oraz o niski współczynnik chropowatości rynien i rur spustowych co ogranicza osadzanie się zabrudzeń w ich wnętrzu i pozwala utrzymać wysoką przepustowość przez długie lata.

Wyzwania i nowoczesne rozwiązania

Chęć stworzenia kwadratowego przekroju w przypadku rynien z PVC wymogła na producencie zastosowanie wyselekcjonowanego surowca pvc do ich wytworzenia. Kąty proste w rynnach o takim przekroju powodują, że jest on bardziej narażony na przeciekanie w tych miejscach. Galeco jest jednak znane z wdrażania innowacyjnych elementów, które podwyższają skuteczność systemu eliminując potencjalne jego wady. W przypadku PVC2 takim elementem jest wkładka doszczelniająca, która dociska rynnę do kształtki w miejscu uszczelki. Dzięki takiemu rozwiązaniu rynna i kształtka z uszczelką przylegają do siebie idealnie, a to z kolei zapewnia 100-procentową szczelność miejsc łączenia elementów systemu.

Kwadratowy profil rynien i rur spustowych systemu Galeco PVC2 to nie tylko nowoczesny wygląd, którym można cieszyć się długie lata (wysoki połysk uzyskany w procesie koekstruzji), ale również zwiększona wydajność odwadniania. Przekrój rynny jest większy niż w przypadku klasycznych zaokrąglonych rynien. Jej jest szerszy i głębszy zapewniając lepszą przepustowość. Co więcej producent Galeco pomyślał również o wydajności PVC2 w sezonie zimowym – rynny zostały zaprojektowane tak, by dało się w nich zastosować kable grzejne bez problemu montowanych wewnątrz elementów systemu. To z kolei zapobiega zaleganiu lodu i śniegu oraz zamarzaniu wody, która zwiększając swoją objętość często prowadzi do rozszczelnienia rynien.

Z duchem czasu

System rynnowy Galeco PVC2 jest doskonałym uzupełnieniem oferty firmy Galeco, która od lat kładzie nacisk na projektowanie nowoczesnych i stylowych systemów odwadniadnia dachów. Wystarczy przypomnieć dwa inne produkty marki Galeco – STAL2 (rynny kwadratowe wykonane ze stali) oraz system BEZOKAPOWY (orynnowanie wkomponowane w elewację budynku). Obydwa systemy mają już ugruntowaną pozycję i renomę na rynku, zarazem obydwa są utrzymane w nurcie minimalizmu, stawiając na prostotę i wysoką estetykę wykonania przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności. Co więcej wraz z wprowadzeniem na rynek systemu PVC2 swoją premierę miał również system Galeco DACHY PŁASKIE, który ma zaspokoić oczekiwania klientów związane z odwadnianiem równie popularnych w nowym budownictwie dachów o zerowym lub kilku-stopniowym spadku. To dowód na to, że Galeco jest producentem, który bardzo szybko reaguje na rynkowe trendy i idąc za ciosem oferuje swoim klientom co raz to nowsze rozwiązania, zapewniając sobie pozycję lidera wśród producentów systemów rynnowych w Europie.

[Głosów:2    Średnia:4/5]