W dobie komputeryzacji wiele dokumentów posiada wyłącznie formę elektroniczną. W odniesieniu do dokumentacji medycznej mamy jednakże do czynienia z koniecznością archiwizowania i przechowywania bieżącej dokumentacji w formie papierowej. Ten obowiązek istnieje w różnego rodzaju placówkach medycznych. Mowa o szpitalach, mowa o przychodniach zdrowotnych, o klinikach, laboratoriach jak i innego rodzaju placówkach. Aby ta dokumentacja mogła być przechowywana w odpowiedni sposób, potrzeba jest posiadania stosownych mebli. Dlatego też w tychże placówkach bardzo dobrze sprawdzają się typowe szafy na dokumentację medyczną.

Warunki przechowywania

Dokumentacja medyczna nie może być przechowywana w jakichkolwiek warunkach. Tutaj należy wskazać na specjalistyczne szafy o odpowiednich parametrach. Te szafy obecnie wykonane są z blachy i malowane są proszkowo. Ich zróżnicowanie jest spore i jest ono uwarunkowane charakterem danej dokumentacji. Placówki medyczne mają bowiem zróżnicowane zapotrzebowanie w tym względzie. Rynek odpowiada na to zapotrzebowanie w sposób kompleksowy. Jednym z czołowych dostawców wysokiej klasy mebli medycznych jest firma Gaudia. Jej oferta jest bardzo mocno zróżnicowana i dostosowana do aktualnych potrzeb.

Meble z firmy Gaudia

Przede wszystkim mamy do czynienia z meblami bardzo solidnymi, trwałymi, odpornymi na korozję i nie grożącymi przewróceniem się. Każda szafa na dokumenty jest wyposażona w odpowiednią ilość szuflad. Te z kolei posiadają różne przegrody i różną ilość tych przegród. Mamy szuflady o większej lub mniejszej głębokości, o różnych wymiarach. Standardowo możemy wyróżnić:

  • szafy na dokumentację w formacie A4,
  • szafy na dokumentację w formacie A5,
  • szafy na dokumentację w formacie A6,
  • szafy na dokumentację w formacie B5,
  • szafy kartotekowe,
  • szafy na płytki CDR.

Oprócz wymienionych można także wskazać na szafy o nietypowych kształtach, o nietypowych rozmiarach szuflad. To zależy od zamówienia składanego przez daną placówkę medyczną.

Szafy charakterne

To, co można o tych szafach powiedzieć, to przede wszystkim solidność. Firma udziela na nie gwarancji dwuletniej, aczkolwiek tak naprawdę wytrzymują o wiele dłużej. Każda szafka posiada odpowiednią ilość szuflad. Owe szuflady są zabezpieczone przed wypadnięciem, poruszają się po specjalnych prowadnicach teleskopowych. Grubość blachy, z której jest wykonana każda szafka wynosi od 0,6 do 2 mm. To naprawdę jest solidna blacha, a tym samym są to solidne szafki.

Mówiąc o tychże szafkach przeznaczonych na dokumentację medyczną, wskażemy również na stronę internetową https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne. Dzięki tym informacjom możemy przekonać się o tym, że jest to naprawdę solidna oferta. Poza szafkami na dokumentację medyczną mamy w ofercie także inne meble przeznaczenia medycznego. Również i one cieszą się bardzo dużym powodzeniem w różnego rodzaju placówkach medycznych w całym naszym kraju jak i poza jego granicami.

[Głosów:2    Średnia:5/5]