Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe

Słuchawki to niezbędny gadżet każdego, kto kocha muzykę i lubi słuchać ulubionych utworów w drodze do pracy, w podróży czy podczas codziennego treningu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy lepszym rozwiązaniem będą słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe. Oba modele mają swoje zalety, jednak wybór słuchawek powinien być uzależniony przede wszystkim od ich zastosowania. Po inne słuchawki sięgną gracze komputerowi, a całkowicie odmienne wybiorą osoby, które biegają lub uprawiają inną aktywność fizyczną.

Na jakiej zasadzie działają słuchawki bezprzewodowe?

Wszyscy wiedzą, w jaki sposób działają słuchawki przewodowe. Wystarczy je podpiąć do telefonu lub do laptopa za pomocą kabelka poprzez odpowiedni złącze. Takie modele zapewniają dobrą jakość dźwięki, bez opóźnienia czy zakłóceń, a poza tym nie musimy się martwić rozładowaniem baterii. Natomiast słuchawki bezprzewodowe mogą działać na podstawie różnych technologii. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele, które wykorzystują technologię Bluetooth. Wystarczy sparować słuchawki ze smartfonem, aby móc bezprzewodowo odtwarzać muzykę. Popularne są również słuchawki na Wi-Fi, które oferują duży zasięg i bardzo wysoką jakość połączenia. Niestety z takiej technologii można korzystać tylko tam, gdzie jest zasięg Wi-Fi. W sprzedaży dostępne są również słuchawki bezprzewodowe na fale radiowe. Wykorzystują one sygnał radiowy, który działa w systemie FM. Dzięki temu połączenie jest wydajne, ale dochodzi do opóźnień i zakłóceń. Rzadko spotykane są natomiast słuchawki na podczerwień, które przesyłają dźwięki z jednostki głównej do słuchawek za pomocą wiązki podczerwieni. Każda z tych technologii ma pewne plusy i minusy, dlatego każdy sam powinien zdecydować, która z nich będzie dla niego najlepsza.

słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? Zależy od zastosowania

Zastanawiasz się, jakie wybrać słuchawki: przewodowe czy bezprzewodowe? To temat rzeka. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, do czego mają nam służyć słuchawki i w jakich warunkach będziemy z nich korzystać. Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią nam dobór odpowiednich słuchawek. Jeśli zamierzasz korzystać ze słuchawek głównie w domu, ponieważ chcesz je podłączyć do komputera lub do telewizora, wybór jest oczywisty – słuchawki przewodowe. Modele douszne sprawdzą się do okazjonalnego słuchania muzyki. Natomiast do prowadzenia długich rozmów przez Internet zdecydowanie lepsze będą słuchawki przewodowe nauszne – to właśnie takie modele najczęściej występują z mikrofonem. Natomiast słuchawki bezprzewodowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ponieważ nie mają kabli, które mogłyby ograniczać ruchy. Doskonale nadają się do biegania, uprawiania jogi czy na siłownię. Takim osobom szczególnie polecane są modele zakładane za ucho, które zachowują stabilność nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Słuchawki bezprzewodowe również dobrze sprawdzą się na mieście, w drodze do pracy czy w podróży.

sluchawki

Gdzie kupić dobre słuchawki?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe, powinieneś sięgnąć po polecane modele, pochodzące od sprawdzonych producentów. Duży wybór słuchawek znajdziesz w nowo otwartym sklepie internetowym Inlago.pl, który oferuje urządzenia z kategorii AGD, RTV, a także sprzęty multimedialne, rekreacyjne oraz urządzenia do domu i ogrodu. W sklepie online znajdziesz słuchawki zarówno za 20 zł, za 40 zł, jak i modele w cenie do 100 zł. Żadna domowa siłownia, gaming room czy biuro nie obejdzie się bez odpowiednich słuchawek. W Inlago.pl możesz wybierać spośród wielu wariantów – dyskretnych słuchawek dousznych, modeli gamingowych, jak i słuchawek z mikrofonem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]