Szamba betonowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

0
1690

Czy wiesz, że człowiek produkuje około 150 litrów ścieków dziennie? Pomnóż to przez ilość domowników przeciętnego gospodarstwa domowego i otrzymasz całkiem pokaźną liczbę. Bywa to odczuwalne szczególnie przez rodziny zamieszkujące domy jednorodzinne. Konieczne jest bowiem regularne odprowadzanie nieczystości.

By pozbyć się ścieków w bezpieczny dla środowiska i zgodny z obowiązującym prawem sposób, należy korzystać z szamb. Najlepsze są w tym przypadku szamba betonowe, ponieważ w 100% spełniają restrykcyjne normy, zarówno polskie, jak również te ustalone przez Unię Europejską. Jeśli chcesz w najlepszy możliwy sposób pozbywać się z domu wszelkich nieczystości, wybierz szamba betonowe.

Zalety szamb betonowych

Decydując się na montaż szamba betonowego, warto wiedzieć o nim kilka najważniejszych faktów. Po pierwsze, dzięki starannie dobranym mieszankom betonowym i wzbogaceniu ich o substancje uszlachetniające, jest ono niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, szkodliwe związki chemiczne, których w ściekach możemy znaleźć bardzo wiele, nie mają niekorzystnego wpływu na ten materiał i nie uszkadzają go w żaden sposób. Istotnym aspektem jest również to, że szamba betonowe są na tyle trwałe, że na ich jakość nie mają wpływu niekorzystne i często zmieniające się warunki atmosferyczne, a także zachodzące w glebie naturalne procesy biologiczne. Szamba betonowe mogę być umieszcza pod parkingami oraz podjazdami do budynków, ponieważ są odporne na naciski o dużej sile. Na tle innych rodzajów szamb wyróżniają się tym, że są wykonywane z materiałów posiadających niezbędne certyfikaty i atesty, dopuszczające je do sprzedaży.

Jakie szambo betonowe wybrać?

Szamba betonowe, czyli nowoczesne zbiorniki bezodpływowe dostać możesz w zróżnicowanej wielkości i pojemności, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb. Wybieraj spośród modeli jedno, dwu lub trzykomorowych. Każdy z nich posiada niezbędny osprzęt, w którego skład wchodzą kominki rewizyjne, umożliwiające kontrolę stanu napełnienia oraz pokrywy gwarantujące stuprocentową szczelność, mocowane do zbiornika specjalnym klejem, który tak jak samo szambo, również jest odporny na zmiany temperatury. Możesz także wyposażyć się w systemy drenażu, odprowadzające wodę bezpośrednio do gruntu. Warto wiedzieć, że zbiorniki betonowe można wykorzystać również do innych celów, czyli np. w ogrodzie, do gromadzenia wody, która pochodzi z opadów deszczu i używać jej następnie do podlewania.

Szamba betonowe – cennik

Jeśli chodzi o szamba betonowe cennik jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, jak głębokie ono będzie. Pojemność waha się najczęściej od 3 do 12m3 (w przypadku modeli wielokomorowych). Szamba wykonywane z betonu są niezwykle ciężkie, mogą ważyć nawet kilkanaście ton. Nie da się ich przewieźć samodzielnie. Na szczęście firmy produkujące szamba batonowe oferują ich dowóz na terenie Polski, a często również montaż. Wybierając konkretnego przedsiębiorcę, zwróć uwagę, jaką gwarancję oferuje. Jeśli jest to 5 lat, możesz śmiało zdecydować się na jego usługi. Oznacza to, że jest pewien jakości swoich produktów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]