Wskazówki dotyczące wyboru szafki na buty

Prawie każdy przedpokój ma szafkę na buty, ponieważ ten mebel jest uważany za wygodny i funkcjonalny. Przeznaczony jest do przechowywania obuwia, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Buty będą wygodne, gdy będziesz mieć szafkę na buty. Występuje w wielu odmianach, a nowoczesne odmiany wyposażone są w dodatkowe funkcje, które gwarantują komfort użytkowania.

Wybór szafki na buty

Wybór odpowiednich mebli w dużym przedpokoju nie wymaga wiele wysiłku. Najważniejsze to wybrać wygodną półkę na buty, która będzie wyglądać harmonijnie w pokoju.

Znacznie trudniej jest wybrać najlepszą opcję dla małego pokoju, gdzie prawie nie ma wolnej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na wąską szafkę na buty. Świetnie prezentuje się zarówno w przedpokoju, jak i w korytarzu. Mebel ten pozwoli Ci kompaktowo ułożyć wszystkie buty, nadając pomieszczeniu precyzji.

Eksperci zalecają przestrzeganie kilku prostych wskazówek przy wyborze wąskiej szafki na buty:

  • Wielkość produktu. Zanim kupisz szafkę na buty, powinieneś zmierzyć wymiary swojego przedpokoju, aby dowiedzieć się, ile miejsca możesz przeznaczyć na buty. Pamięta że tam musi być dosyć przestrzeń łatwy dostęp i otwierać kredensowych drzwi. Szerokość produktu powinna wynosić co najmniej 20 centymetrów. Standardowa wersja ma 60 cm z 40 cm.
  • Cechy konstrukcyjne. Wśród wąskich wariantów popularne są szuflady typu slimline oraz modele z poziomymi półkami. Pierwsza opcja jest bardziej kompaktowa, ponieważ model z półkami jest zazwyczaj o 20 centymetrów szerszy od wąskiego. Warto również pomyśleć o szafie suszarniczej. To, co czyni go tak wyjątkowym, to fakt, że posiada wbudowaną lampę UV. Służy w szczególności do suszenia i dezynfekcji obuwia.
  • Nowoczesne szafki na buty z półkami. Mogą być one otwarte lub zamknięte. Węższe wersje z 45-stopniowym kątem otwartych półek są świetne do ukrywania butów. Są one pojemne i kompaktowe, a także hermetyczne. Modele z zamkniętymi półkami chronią buty przed kurzem.
  • Obecność siedziska. Wiele jednostek posiada tapicerowane siedzisko, które ułatwia zakładanie i zdejmowanie butów.
  • Materiał z którego wykonany jest produkt. Wiele wariantów jest wykonanych z naturalnego drewna, ponieważ materiał ten jest przyjazny dla środowiska, ma luksusową teksturę i przyjemne kolory, a także atrakcyjny wygląd.

Zalety nowoczesnych szafek na buty

  • Drewniana szafka świetnie prezentuje się w klasycznym stylu.
  • Ponieważ naturalne drewno nie jest tanie, płyta wiórowa jest doskonałą alternatywą. Takie opcje są bardzo poszukiwane.
  • Stojak na buty może być wykonany z tworzywa sztucznego. Model ten charakteryzuje się przystępną ceną, niezawodnym designem i doskonałą wentylacją.
  • Z metalu wykonuje się półki na buty, a szkło świetnie sprawdza się jako ozdobne wykończenie szafki.

Współcześni producenci oferują modele o różnych kształtach, których wybór powinien opierać się na wielkości pomieszczenia i stylu. Produkty mogą być okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Jeśli szerokość korytarza na to pozwala, możesz zakupić prosty stojak. W przypadku wąskich korytarzy najlepszym wyborem jest opcja narożna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]