Drzwi rewizyjne

Każdy z nas chciałby mieszkać w atrakcyjnym i praktycznym domu, w którym przebywanie byłoby prawdziwą przyjemnością, a wykonywanie codziennych czynności sprawne i komfortowe. Aby tak było, na samym początku warto zadbać o dobry projekt wnętrza, który wykonana doświadczony specjalista. Jak urządzić swoje mieszkanie? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Dory projekt wnętrza, czyli jaki?

Wbrew pozorom, zaprojektowanie wnętrza to bardzo trudne zadanie – szczególnie, jeżeli chcemy uzyskać funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń. O tym, czy w danym mieszkaniu będziemy się czuli swobodnie decyduje mnóstwo czynników, między innymi umiejscowienie poszczególnych pomieszczeń, ich oświetlenie i wielkość czy też możliwości aranżacji. Na początku możemy zastanowić się, w jakich pokojach będziemy spędzać najwięcej czasu – zazwyczaj jest to salon, połączony z jadalnią lub kuchnią. Inną strefą jest część nocna, czyli sypialnia z łazienką, która powinna sprzyjać wypoczynkowi. Aby zachowywanie porządek w domu przyda się także strefa gospodarcza, najlepiej umieszczona w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi wyjściowych. Podział na strefy to jednak nie wszystko, duże znaczenie ma także oświetlenie w domu – liczba i rozmieszczenie punktów świetlnych w danym pomieszczeniu zazwyczaj zależy od tego, jak dużo światła naturalnego wpada do pomieszczenia. Największa ilość światła potrzebna jest w domowym biurze, a najmniejsza w łazience, gdzie korzystnie prezentują się punkty świetlne w kabinie prysznicowej oraz przy lustrze.

Detale mają znaczenie

Na funkcjonalność danego pomieszczenia wpływ ma wiele czynników – nawet pozornie błahe, takie jak widoczne rury, rozkład gniazdek, wysokość okien czy rozmiar drzwi. Stosowanie nowoczesnych oraz przemyślanych rozwiązań to podstawa, aby życie w domu było komfortowe. Chociaż estetyka wnętrza jest niezwykle ważna, niekiedy warto więc pomyśleć o stronie praktycznej. Często ściana w kuchni czy łazience jest w całości pokryta płytkami, co pozwala osiągnąć spójność wizualną, jednak powoduje niemożność oczyszczenia rur w razie potrzeby czy też odczytania liczników. W takim przypadku nawet drobne uszkodzenie oznacza skuwanie płytek. Sposobem na to są otwory rewizyjne, czyli nie zamurowane kawałki ścian, które umożliwiają dostanie się do najważniejszych punktów takich jak wodomierz, ciepłomierz, syfon czy różnego rodzaju zaworu i filtry. Aby takie elementy nie psuły atrakcyjnej aranżacji wnętrza, warto postarać się o estetyczne drzwi rewizyjne, utrzymane w podobnym kolorze co ściana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]