Wymiana okien krok po kroku

Choć okien nie wymienia się zbyt często to od czasu do czasu należy podjąć decyzję dotyczącą tego, by zakupić nowe. Dlaczego? Przede wszystkim obecnie okna są cały czas udoskonalane. Stają się coraz bardziej szczelne, co zapobiega przede wszystkim utratom ciepła z wnętrza domu czy też mieszkania. Poza tym są także odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych oraz znacznie lepiej tłumią hałasy. Dlatego też ich wymiana może mieć znaczący wpływ na komfort naszego życia codziennego.

Od czego zacząć wymianę okien?

Istotnym elementem w procesie wymiany okien jest to, aby dokładnie wymierzyć otwór okienny. Okno musi być bowiem do niego idealnie dopasowane. Zazwyczaj jednak otwory okienne mają standardowe wymiary, dlatego nie ma problemu z wyborem nowych okien.

Kolejny etap to przede wszystkim demontaż starych okien oraz oczyszczenie otworów okiennych. Chodzi tutaj zatem o usunięcie resztek zaprawy czy też tynku. Jeśli tego typu prace wykonuje za nas wykwalifikowana firma, wówczas podejmuje się ona również utylizacji starego okna. Jeśli jednak demontujemy je na własną rękę, wówczas trzeba zadbać również o tę kwestię.

Następnym etapem jest natomiast montaż ościeżnic. Okna mocuje się przede wszystkim za pomocą pianki poliuretanowej oraz dybli bądź też kotew. Dzięki montażu kotew, przede wszystkim nie naruszymy ramy okna. Dyble natomiast sprawiają, że musimy zdecydować się na przewiercenie ramy, co jest nieco mniej estetycznym rozwiązaniem.

Ile kosztuje wymiana okna?

Wymiana okna, to koszt już około 20 złotych za metr. Dużo jednak zależy przede wszystkim od tego jakie prace dokładnie trzeba wykonać, jak długo zajmie demontaż starych okien itp. Koszta są zatem wyceniane bardzo indywidualnie.

Zazwyczaj firmy sprzedające okna, które najprościej wyszukać przez internetową wyszukiwarkę pod hasłem okna Warszawa, świadczą również usługi w zakresie ich montażu. Taka opcja pozwala na zaoszczędzenie, ponieważ w takiej sytuacji często można liczyć na jakiś rabat, upust. Poza tym sporym plusem jest także to, że wówczas stare okna są poddawane przez firmę utylizacji, my natomiast nie musimy zajmować się tą kwestią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]