krzewy

Każdy z nas z pewnością marzy o pięknym ogrodzie, który otacza nasz dom. Dobry ogrodnik jest w stanie zadbać o to, aby w naszym ogrodzie rośliny wyglądały zdrowo, naturalnie oraz rozkwitały jak trzeba. Służą one przecież ozdobie oraz zdrowiu przez wiele lat. Dobry fachowiec z dziedziny ogrodnictwa będzie potrafił poradzić sobie z każdym drzewkiem. Ważna jest nie tylko tylko technika samego sadzenia, ale również prawidłowy sposób jego wykonania oraz lokalizacja. Jak to zrobić i czy jesteśmy w stanie zrobić to sami? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ogrodnik-prawidlowe-sadzenie-drzew/

Kiedy jest najlepsza pora na sadzenie drzewek?

Kupując drzewko, dostaniemy je w formie owinięte sznurkiem bryły korzeniowej lub rośliny posadzonej w doniczce. Rzadziej możemy spotkać drzewko z odkrytym korzeniem. Zanim jednak przejdziemy do samego sadzenia, dobrze jest zamoczyć przez chwilę drzewko w wodzie, aby nie wyschło. Zarówno drzewa jak i krzewy najlepiej jest sadzić wczesną wiosną lub późną jesienią. Optymalny termin na sadzenie zależny jest od gatunku danego drzewa. Ogrodnik jest zdanie powiedzieć, jakie drzewa, kiedy sadzić. Posiada on bowiem specjalistyczną wiedzę w tej dziedzinie. Kupujący drzewo z odkrytymi korzeniami lub balotowane najlepiej jest zasadzić je wczesną wiosną, lub jesienią, tak aby nie występowały przymrozki. Drzewa iglaste najlepiej sadzić w ciepłych miesiącach takich jak sierpień czy wrzesień. Drzewka owocowe najlepiej przyjmują się na przełomie października oraz listopada.

Jak prawidłowo posadzić drzewko?

Aby prawidłowo posadzić drzewko na samym początku musimy wykopać dołek. Przekop najlepiej jest zrobić co najmniej dwa razy szybszy niż bryła Korzeniowa oraz o 1/4 głębszy niż jej wysokość. Jest to bardzo istotne, ponieważ zarówno zbyt głębokie, jak i zbyt płytkie ogłoszenie drzewka spowoduje wysadzenie się nie powiedzie. Najlepiej, kiedy górna część rośliny wystaje powyżej powierzchni. Nie możemy kłaść jej bezpośrednio na dnie do. Następnym krokiem jest zasypanie dołu ziemią, ale musimy pamiętać o tym, aby robić to etapami. Nie spiesz się. Pierwsza z trzech części jest to warstwa użyźniananego podłoża, następnie je podlej. Tę czynność musisz ponowić jeszcze dwa razy. Pamiętaj o tym, aby roślina cały czas pozostawała w pionie. Na koniec całość obficie podlej wodą. Sadzenie drzewek owocowych wygląda bardzo podobnie. W ich przypadku należy zastanowić się, czy nie lepiej byłoby wydzielić pewien obszar nasad. Wizyta w pięknym owocowym sadzie, jest kojąca dla wszystkich zmysłów.

Zobacz też: http://www.studiodeco.pl/ogrodnik-przydatne-informacje-o-koszeniu-trawy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]