trawnik

Wiele z nas przeprowadzając się do domku jednorodzinnego marzy o pięknym trawniku. Jest to bowiem piękna ozdoba dla domu. Pusta przestrzeń która aż roi się od chwastów i trawy sięgające aż do kolan może być nieco odstraszająca. W jaki sposób założyć trawnik? Jaką metodę do tego obrać? Bez obaw przychodzimy z odpowiedzią! Pamiętajcie jednak, że trawnik siejemy dopiero wtedy kiedy altanka jest już postawiona, a miejsce na ogród wydzielone. Dzięki temu będziemy wiedzieć w jaki sposób wszystko rozplanować. Do dzieła!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zakladanie-trawnika/

Przygotowanie podłoża

Na samym początku najważniejsze jest to, aby odpowiednio przygotować podłoże pod wysiew. W jaki sposób to zrobić? Nic trudnego, przede wszystkim musicie usunąć ze swojej działki wszelkie kamienie, chwasty i liście, które mogą się na niej znajdować. Następnym krokiem będzie przekopanie ziemi na głębokość szpadla. Jeżeli ziemia na Twojej działce jest piaszczysta lub gliniasta dobrze jest dodać warstwę kompostu i przemieszać ją z ziemią. W taki sposób trawa będzie lepiej rosła. Do tego wszystkiego najlepiej będzie użyć glebogryzarki. Jeśli jednak nie jesteśmy wyposażeni w takiej sprzęt możemy zrobić to ręcznie, jednak zajmie nam to nieco więcej czasu.

Wyrównanie terenu

Kolejnym bardzo istotnym krokiem którego nie wolno nam pominąć jest oczywiście wyrównanie terenu pod trawnik. Możemy W tym celu użyć zwykłych grabi. Tydzień przed zasianiem trawy należy zasilić ją specjalnym nawozem przeznaczonym do trawników. W tym przypadku sprawdzi się niewielki poręczny siewnik, który możemy zakupić w internecie czy też kupić w sklepach typu OBI czy JULA. Czas na podlanie. Musi być ono bardzo obfite.

Odpowiedni rodzaj wysiewu

Dopiero kiedy odpowiednio przygotujemy podłoże możliwe będzie zasianie trawy. Na jaki rodzaj się jednak zdecydować? Tak naprawdę mamy do wyboru dwie opcje na założenie trawnika są to rolka lub wysiew. Wybór należy do nas. Siejemy więc trawę wybranym sposobem, a następnie czekamy jakiś czas, aż wyrośnie. Teraz możemy się cieszyć pięknym i świeżym trawnikiem.

Zobacz też: http://www.studiodeco.pl/metamorfoza-ogrodu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]