pasty bhp

Podczas pracy na budowie, a także w innych branżach mamy do czynienia z zabrudzeniami, które niekiedy ciężko jest domyć. W celu pozbycia się takich zanieczyszczeń możemy z powodzeniem stosować pastę BHP, która ma swoje zastosowanie nie tylko w warunkach profesjonalnych, ale i przy wykonywaniu np. domowych porządków. Czym jest pasta BHP? Po co się jej używa?

Czym jest pasta BHP?

Pasta BHP to specjalny środek czyszczący, który umożliwia pozbywanie się silnych zabrudzeń różnego typu substancjami np. smarami, smołą czy farbą. Ze względu na swoje dogłębne działanie ma ona szerokie zastosowanie na budowie, ale również w przemyśle i rzemiośle. Pasta BHP jest uniwersalna i występuje w kilku różnych rodzajach. Jej nazwa wzięła się od głównego zastosowania w miejscach pracy, jednak może być ona także stosowana w warunkach domowych. Pasty BHP można zakupić na www.silcopolska.pl, przez internet, a także w innych specjalistycznych sklepach. A z czego wykonana jest pasta BHP?

Rodzaje pasty BHP

Pasta BHP występuje w kilku rodzajach, ze względu na rodzaj środków, które w sobie zawiera. Możemy znaleźć pastę mydlaną, na bazie mydła, która jest przeznaczona do usuwania lekkich zabrudzeń, głównie tłustych. Są również pasty BHP zawierające detergenty (pasty detergentowe), które usunąć ciężkie zabrudzenia powstałe np. przez kontakt ze smarami. Do trudnych zabrudzeń wywołanych np. przez smołę możemy użyć pasty ściernej, zawierającej dodatek substancji ściernych jak piasek lub trociny.

Po co stosuje się pastę BHP na budowie?

Pasta BHP ma szczególnie szerokie zastosowanie na budowie, gdyż jest to miejsce, gdzie wyjątkowo często mamy do czynienia z różnymi zabrudzeniami, które ciężko jest usunąć tradycyjnymi sposobami. Wszelkie zanieczyszczenia, również takie, pochodzenia chemicznego, można bezproblemowo zredukować za pomocą właśnie pasty BHP. Pasta BHP znajduje zastosowanie nie tylko na profesjonalnej budowie, ale także u majsterkowiczów amatorów. Stosowanie pasty BHP jest bezpieczne dla skóry, o ile używa się jej zgodnie z zaleceniami producenta. W składzie takiej pasty znajdują się substancje czyszczące, ale także środki odżywcze i bakteriobójcze. Pasta BHP zatem nie tylko doczyszcza zabrudzenia, ale również pielęgnuje i chroni skórę przez czynnikami chorobotwórczymi. To również jest istotne dla pracowników budowy, którzy nieustannie mają styczność z różnego typu powierzchniami, które mogą być pokryte różnymi niebezpiecznymi dla zdrowia patogenami.

Gdzie jeszcze stosuje się pastę BHP?

Ze względu na swój nieszkodliwy skład i uniwersalność pasty BHP mogą być stosowane również w warunkach domowych. Szczególnie często wykorzystuje się ją w warsztatach i pomieszczeniach gospodarczych, w których praca może nieść ryzyko zabrudzeń trudnych do usunięcia. Do stosowania w czynnościach domowych możemy wykorzystać mniejsze, kilkusetgramowe opakowania pasty BHP. Natomiast na budowie i w warsztatach stosuje się większe, bardziej ekonomiczne opakowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]