dom jednopoziomowy
fot. pexels.com

W budowie domu każdy detal ma znaczenie. Dlatego bardzo ważnym jest, by o nim myśleć już na etapie projektowania budynku. Poszczególne etapy budowy mają swoje możliwości, zatem dobrze zaplanuj, jak ma wyglądać twój przyszły dom, zanim stanie już gotowy!

Zobacz też: http://radiobc.pl/dom-jednopoziomowy/

Jak zaplanować budowę domu jednopoziomowego?

Przede wszystkim skontaktuj się z architektem, który pomoże ci rozrysować dokładnie plan budynku. Opowiedz mu o swojej wizji, gdzie ma się znaleźć jakie pomieszczenie, jaki ma mieć metraż twój dom, gdzie ma być wejście.

Pamiętaj, że są również pewne regulacje prawne, które mogą trochę pokrzyżować twoje plany, zwłaszcza gdy masz działkę i chcesz na niej wybudować dom. W tym celu musisz wcześniej udać się do różnych urzędów, aby ustalić co chcesz zrobić i uzyskać na to pozwolenie.

Budujemy

Odwiedzaj budowę swojego domu, jak często tylko możesz. Ze względu na to, by obserwować postęp prac, ale również, aby dopilnować, czy wszystko idzie jak należy oraz czy jest zgodne z projektem. Pamiętaj również o tym, że niektóre etapy prac mogą się wydłużyć, ze względu na pogodę i warunki atmosferyczne. Niektórych prac budowlanych nie można przeprowadzać w trakcie deszczu lub przymrozków.

Dom jednopoziomowy powinien mieć na tyle duży metraż, abyś spokojnie się w nim pomieścił wraz ze swoją rodziną. Nie zapomnij o tym, by uwzględnić również jakieś miejsce do przechowywania różnych rzeczy, zwłaszcza, że w domu jednopoziomowym nie będziesz mieć strychu, ani piwnicy.

Możesz pomyśleć o garażu lub jeśli będziesz mieć ogród o jakiejś przybudówce, w której będziesz trzymać niezbędne rzeczy, takie jak kosiarka czy rowery.

Ogrzewanie

Pamiętaj również o odpowiednim ogrzewaniu domu jednopoziomowego. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na rachunkach, może warto rozważyć kominek? To dodatkowe źródło ogrzewania, które znacznie zredukuje Ci rachunki za ogrzewanie. Pamiętaj, że ogrzewanie domu ma się inaczej do tego, jak ogrzewanie w bloku – nikt po bokach ani z dołu i z góry nie będzie dogrzewał twojego nowego lokum, jak to ma miejsce w blokach.

Przeczytaj też: http://www.ruszglowa.pl/praca-jako-operator-zurawia-budowlanego/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]