łazienka

Na etapie wyboru płytek do łazienki bardzo ważne jest sprecyzowanie na czym tak naprawdę nam zależy. Czy jest to może wygoda i funkcjonalność, i żeby były łatwy w codziennym utrzymaniu, czy może jednak wygląd i estetyka. Czasami jednak można te obie rzeczy ze sobą połączyć , tak żeby było i ładnie i funkcjonalnie.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/plytki-lazienkowe-najwyzsza-jakosc-oraz-nowoczesny-wyglad/

Wiele prestiżowych firm ma swojej ofercie takie płytki, które na pewno sprostają naszym wymaganiom. Dla wielu z nas łazienka musi być miejscem komfortowym i przytulnym, z klimatem , ponieważ jest ona miejscem kojarzącym się z intymnością i relaksem.

Wybór płytek do naszej łazienki musi więc też być odpowiedni pod tym względem, ponieważ musi stwarzać wyjątkową atmosferę. Dzięki temu połączymy te obie kwestie, czyli sprawimy , że nasza łazienka będzie miała nie tylko aspekt praktyczny ale też estetyczny i będzie wspaniale się prezentowała.

Czym należy się kierować podczas wyboru odpowiednich płytek do łazienki?

Dobre płytki muszą spełniać szereg kryteriów, tak aby były przede wszystkim praktyczne i aby posłużyły nam na długie lata.

Dobrej jakości płytki powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć , czyli mało nasiąkliwe, poniżej współczynnika 3%, ponieważ w łazience jest dużo wilgoci i pary wodnej.

Te płytki, które są położone na podłodze powinny być antypoślizgowe, jest to szczególnie ważne, kiedy mamy w domu osoby starsze lub małe dzieci, które gdy jest w łazience mokro mogą łatwo skręcić sobie nogę na takich płytkach. Warto więc wybierać te pokryte specjalnym impregnatem, który chroni przez poślizgiem.

Kolejną istotną kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek jest klasa ścieralności, czyli to jak szybko zużywa nam się taka płytka. Im wyższa klasa, tym oczywiście większa i dłuższa odporność na ścieranie, ale też większa cena. Warto wziąć pod uwagę ile mamy domowników oraz jak często będziemy korzystać z łazienki.

Warto też zwrócić uwagę czy takie płytki odporne są np. na silne zabrudzenia, czy łapią łatwo barwniki oraz czy są odporne na środki chemiczne do czyszczenia, i czy np. nie odbarwię się po użyciu takiego preparatu, szczególnie po użyciu silniejszych środków bakteriobójczych do czyszczenia powierzchni.

Zazwyczaj producenci namawiają, żeby wszystkie płytki i te podłogowe i te ścienne oraz dekoracje były od jednej firmy. Ma to wpływa na wiele czynników, takie jak np. łączenia płytek, odpowiednia klasa ścieralności, wtedy producent daje nam gwarancje na takie płytki.

Warto zobaczyć: http://www.studiodeco.pl/wybor-idealnego-kominka-do-twojego-wnetrza/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]