Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne

Zamontowanie rolet w oknach daje wiele korzyści. Osłony nie tylko skutecznie ochronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, ale także doskonale je zaciemnią i tym samym zagwarantują mieszkańcom pełen komfort. Popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie są rolety zewnętrzne. Czy warto w nie zainwestować?

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mogą być niezwykle pomocne w czasie dużych upałów. Osłony ograniczają nagrzewanie pomieszczeń nawet do 94%! Kiedy na zewnątrz jest upalnie i promienie słoneczne nagrzewają wszystko do ogromnych temperatur, wystarczy zasłonić okna. Temperatura w pokoju może obniżyć się nawet o kilka stopni, co zagwarantuje mieszkańcom maksymalny komfort. 

Montaż takich rolet to również doskonały sposób na to, żeby zredukować uciekanie ciepła z wnętrz domu w chłodne, zimowe dni. W środku rolet znajduje się specjalna pianka poliuretanowa o właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki niej osłony znakomicie blokują przepływ zimna, a w pomieszczeniach jest ciepło i przyjemnie. 

Rolety zewnętrzne mogą znacznie poprawić izolację akustyczną. Skutecznie ochronią przed wszelkimi hałasami dobiegającymi z zewnątrz, zapewniając mieszkańcom ciszę i spokój. Zasunięte rolety zwiększają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Są odporne na urazy mechaniczne, dzięki czemu mogą stanowić znakomitą ochronę antywłamaniową. 

Rolety zewnętrzne na okna dachowe?

Skośne okna dachowe ze względu na swoją specyficzną budowę nie są kompatybilne z tradycyjnymi roletami wewnętrznymi. Osłony, zamiast zakrywać szybę, swobodnie zwisają. Na takich oknach lepiej zamontować rolety wewnętrzne wyposażone w specjalny mechanizm, który zatrzyma materiał w odpowiednim miejscu. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem są osłony zewnętrzne. Skośne okna wystawione są na największą ekspozycję słoneczną. Szybko się nagrzewają, a przez to na poddaszu jest duszno i gorąco. Dlatego warto wyposażyć je w mocne, aluminiowe rolety. Takie osłony zewnętrzne ochronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem i tym samym zapewnią mieszkańcom najwyższy komfort.

Jakie rolety wybrać?

Dobra jakość przede wszystkim! Wybrane rolety powinny być wykonane z najwyższą dbałością o detale z wysokogatunkowych materiałów. Porządny produkt będzie w pełni odporny na uszkodzenia i dzięki temu zachowa swój doskonały stan przez wiele lat. 

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup rolet znanego i cenionego producenta. Szeroki wybór takich elementów oferuje sklep Velno.pl. W asortymencie dostępne są m.in. rolety zewnętrzne Fakro wykonane z solidnego aluminium. Pośród wielu propozycji znaleźć można innowacyjne osłony na okna dachowe wyposażone w baterię słoneczną, sterownik i akumulator.

[Głosów:0    Średnia:0/5]