Na słowo remont wiele osób dostaje gęsiej skórki. Jeśli do tego dodamy jeszcze, że będzie on dotyczył kuchni, to wizja długotrwałej i kosztownej walki w kurzu, brudzie stanie przed oczami wszystkich. Dochodzą do tego jeszcze utrudnienia życia codziennego z powodu braku dostępu do lodówki, czy kuchenki gazowej.

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musi to już wyglądać tak tragicznie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i materiałów budowlanych można szybko odnowić to pomieszczenie. W tym artykule poznasz sposoby na remont kuchni.

Co z płytkami?

Płytki w kuchni są najczęściej położone zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jest to oczywiście rozwiązanie odpowiednie do trudnych warunków jakie tam panują. Trzeba jednak przyznać, że skuwanie starych płytek i układanie nowych zupełnie nie pasuje do idei szybkiego remontu. Jeśli stare płytki są w dobrym stanie, ale po prostu trochę się znudziły, to można je odmalować specjalnymi farbami. Jest to nie tylko szybkie, ale też i tanie rozwiązanie. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, to można je po prostu zakryć jakąś inną okładziną np. panelem szklanym, panelem z płyty mdf lub płyty meblowej. Tego rodzaju wykończenie ścian pomiędzy blatem a górnymi szafkami jest bardzo łatwe i szybkie w montażu, a także niezwykle efektowne. Jeśli natomiast chodzi o płytki podłogowe to z powodzeniem mogą je zastąpić wodoodporne panele drewniane lub zwykła wykładzina PCV. Obecnie można dostać naprawdę piękne i dobre jakościowo wykładziny.

Ściany jak nowe

Jeśli ściany w kuchni nie zachwycają równą powierzchnią lub po skuwaniu płytek powstały bardzo duże nierówności to szybko można je wyrównać stosując płyty karton- gips. Do ścian wystarczy przykręcić stelaż z profili ściennych, a do nich zamontować płyty. Ze względu na dużą wilgotność w tym pomieszczeniu należy stosować profile ścienne, płyty oraz wkręty o odpowiedniej odporności na działanie wody.  Aby dowiedzieć się więcej o profilach do konstrukcji z płyt g- k warto zajrzeć tutaj: http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/profile-stalowe

[Głosów:1    Średnia:5/5]