Energooszczędne oświetlenie zewnętrzne – co warto o nim wiedzieć?

Oświetlenie zewnętrzne zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i odpowiednią jasność po zmroku na terenie ogrodu czy otaczającej budynek posesji, ale także pełni funkcję dekoracyjną. Jednak wiele osób rezygnuje z jego instalacji w obawie przed dużymi rachunkami za energię elektryczną. Niepotrzebnie – renomowani producenci zaprojektowali lampy i źródła światła, które gwarantują codzienną oszczędność prądu. Mowa oczywiście o oświetleniu LED. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Jak działa oświetlenie LED?

W przeciwieństwie do standardowych źródeł światła oświetlenie LED wykorzystuje specjalne białe diody elektroluminescencyjne, które zamknięto w konstrukcji o różnych kształtach i z dodatkiem popularnych rodzajów gwintów. Po włączeniu lampy jedna część wspomnianej diody rozpoczyna emisję światła o właściwej długości fali, co z kolei powoduje włączenie drugiego elementu – luminoforu. Tak powstałe wiązki łączą się w jedną, a następnie wytwarzają światło o różnych temperaturach barwowych bieli. Dzięki temu można uzyskać zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie zewnętrzne LED?

Jeśli planujesz zakup opraw do swojego ogrodu, najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie zewnętrzne LED. To właśnie ono gwarantuje naprawdę dużą oszczędność i energii elektrycznej, i pieniędzy. W jaki sposób? Podczas użytkowania opraw z zainstalowaną żarówką, którą wyprodukowano zgodnie z nowoczesną technologią, możesz obniżyć zużycie prądu nawet o 90% w porównaniu do standardowych źródeł światła. To z kolei przekłada się nie tylko na niższe rachunki, ale także częstotliwość wymiany żarówek. Szacuje się, że akcesoria LED starczają na od kilkunastu do kilkudziesięciu razy dłużej!

Na tym jednak zalety oświetlenia zewnętrznego LED się nie kończą. Instalacja tego typu lamp jest również ekologicznym rozwiązaniem – dzięki nim nie tylko ograniczasz produkcję odpadów, ale także chronisz środowisko przed degradacją spowodowaną zastosowaniem szkodliwych substancji, np. rtęci, które wykorzystuje się w tradycyjnych świetlówkach. Nie musisz się jednak obawiać, że jakość światła ulegnie obniżeniu. Nowoczesna technologia gwarantuje tzw. widmo ciągłe i wysoki wskaźnik oddawania barw, a tym samym uzyskany strumień jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku zwykłych żarówek.

Energooszczędne lampy idealne do ogrodu i terenów otaczających obiekty

Już wiesz, że energooszczędne lampy LED są najlepszym dodatkiem do ogrodu i każdego innego terenu, który chciałbyś rozświetlić. Jakie modele i gdzie kupić? Najpopularniejszym rozwiązaniem są słupki ogrodowe, które zamówisz np. w sklepie Elektromag.pl. Stojące oprawy z powodzeniem rozświetlą ścieżkę do budynku i podjazd. Aby zadbać o odpowiednie oświetlenie wejścia do domu, wybierz kinkiety zewnętrzne, które można umieścić na elewacji obiektu. Doskonałym pomysłem jest wybór modeli z czujnikiem ruchu, dzięki któremu zapewnisz sobie dodatkową oszczędność energii, gwarantując, że lampa włączy się tylko wtedy, gdy będziesz w pobliżu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]