Typy gniazd multimedialnych

Wciąż rosnąca ilość sprzętów multimedialnych w naszych domach sprawia, że coraz więcej potrzebujemy gniazd multimedialnych. Jak wybrać odpowiednią ich ilość oraz dobrać jakościowo gniazda, z których będziemy korzystać przez długie lata?

Umiejscowienie gniazd multimedialnych

Skończyły się już czasy, kiedy wszystkie gniazda multimedialne ukryte były gdzieś za szafką pod telewizor w salonie, a gniazdo telefoniczne w przedpokoju, gdzie stał stacjonarny telefon. Dziś gniazda multimedialne przydają się w każdym pomieszczeniu, bo przecież wszędzie chcemy mieć nieograniczony dostęp do ekranów, z których korzystamy podczas korzystania z Internetu czy do muzyki.

Decydując się na konkretne typy gniazd, warto zadbać o to, by pochodziły one od jednego producenta. To nie tylko zapewni wysoką estetykę, ale również ułatwi montaż poszczególnych elementów. Tych dobrych producentów jest na rynku kilka, ale warto zainteresować się tymi, którzy w branży zarządzania energią i automatyce działają od lat i to z powodzeniem na całym świecie. Takim producentem jest Schneider Electric, w ofercie którego znajdziemy wszelkiego rodzaju gniazda multimedialne, jakie są w naszym domu potrzebne.

Gniazda multimedialne: antenowe i teleinformatyczne

Najpopularniejszymi, a zarazem najczęściej stosowanymi w domach gniazdami multimedialnymi są gniazda antenowe i teleinformatyczne. Te pierwsze odpowiadają za przesył sygnału radiowego, telewizyjnego i zapewniają, że w domu mamy dostęp do telewizji kablowej, te drugie są końcowym elementem sieci komputerowej.

W ofercie Schneider Electric znajdziemy zarówno gniazda końcowe, jak i przelotowe. Marka stosuje zaawansowane technologie, by uzyskać optymalny zacisk kabli w takich gniazdach, my zatem możemy skoncentrować się na decyzji, czy gniazdo będzie z ramką w kolorze antracytowym, czy może w kolorze aluminium.

Podobnie sytuacja ma się z gniazdami teleinformatycznymi, które w gruncie rzeczy w większości gospodarstw domowych będą po prostu gniazdami komputerowymi. Wystarczy więc zdecydować czy przyda nam się gniazdo podwójne czy pojedyncze i wybrać kolor.

Gniazdo multimedialne głośnikowe

Gniazda głośnikowe są spotykane coraz częściej, bo już na etapie prac wykończeniowych coraz więcej osób zastanawia się nad tym, by w przyszłości pozbywać się uciążliwych kabli. W instalacje głośnikowe i ich ostatni element, czyli gniazda głośnikowe warto wyposażać każde mieszkanie, bo nawet jeśli nie będziemy z niego korzystać na co dzień, ułatwimy sobie sprzątanie i nie ograniczymy przestrzeni, jeśli ukryjemy niezbędne kable pod tynkiem. W ofercie Schneider Electric mamy możliwość wykonania aż 36 kombinacji kolorystycznych, by dostosować kolor gniazda do ramki i całość do wystroju naszego wnętrza.

Pełną ofertę gniazd multimedialnych Schneider Electric znaleźć można na stronie e-sklepu Elektromarket Ania. Gniazdka multimedialne dostępne w elektromarkecie to produkty najwyższej jakości, posiadające wszelkie certyfikaty i spełniające normy europejskie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]