Jak zaplanować przestrzeń pod toalety mobilne w trakcie imprez plenerowych?

Zawsze decydując się na zamówienie toalet przenośnych, sprawdźmy certyfikaty i referencje firmy, której ofertę bierzemy pod uwagę. To właśnie podejście i profesjonalizm jej pracowników może sprawić, że przenośne toalety będą bardzo użytecznym, ale nieinwazyjnym elementem imprezy na świeżym powietrzu.

Wybór miejsca na sanitariaty

Jeśli nie mamy doświadczenia w planowaniu przestrzennym elementów imprez masowych, warto skonsultować się ze specjalistami. Ci bowiem wiedzą, jakie kryteria musi spełnić organizator eventu dla firmy oraz organizator imprezy masowej. Specjalistyczne firmy po wstępnych oględzinach, a nawet dokumentacji fotograficznej, od razu wybiorą idealne miejsce na ulokowanie sanitariatów. Takie, do którego z jednej strony łatwo będzie dotrzeć uczestnikom imprezy oraz takie, które nie będzie zanadto eksponowane.

Wydzielenie przestrzeni dla sanitariatów

Niezależnie od tego, gdzie odbywa się impreza – czy jest to restauracja, czy polana pod lasem w trakcie masowej imprezy, nikt nie chce jeść w pobliżu toalet. Ale przestrzeń na przenośne toalety nie tylko powinna być oddalona nieco od stanowisk gastronomicznych czy namiotów na imprezie plenerowej, powinna też być w odpowiedni sposób wydzielona. A to wydzielenie powinno polegać nie tylko na separacji od głównej części imprezy, ale także fizycznemu oddzieleniu przestrzeni, a to zapewnią różnego rodzaju barierki, które odetną przestrzeń “imprezową” od sanitarnej.

Barierki do przestrzeni sanitarnej

Wybór typów ogrodzenia przestrzeni sanitarnej od głównej imprezy jest spory. Możemy zdecydować się na ogrodzenia ażurowe o wysokości powyżej 2 metrów, z gęsto plecionym przęsłami, ale możemy wybrać też zwykłe lekkie barierki, które łatwo będzie przenieść w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Są typy imprez oraz place budowy, gdzie szczególnie dobrze sprawdzą się ogrodzenia pełne, które składają się z paneli bez prześwitu z betonową stopą i są bardzo stabilne. To rozwiązanie dedykowane zwłaszcza placom budowy oraz imprezom, gdzie estetyka nie gra większej roli, a najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na tego typu panelach z powodzeniem będzie można umieścić znaki komunikujące, w którą stronę się udać do sektora wydzielonego pod sceną lub gdzie znaleźć lokal gastronomiczny czy punkt informacyjny.

Serwis toalet

Jeśli wynajmujemy kilka czy kilkanaście toalet na imprezę plenerową, warto od razu ustalić z firmą wynajmującą rafik serwisowania. Profesjonalni dostawcy jak WC Serwis szybko ustalą, jak często w przypadku określonego typu imprezy konieczne będzie opróżnianie i czyszczenie toalet. To bardzo istotna kwestia, warunkująca komfort uczestników imprezy. Nie warto zdawać się na własne przeczucia, znacznie lepiej dostarczyć firmie wynajmującej mobilne WC informacje na temat typu i długości imprezy oraz ilości uczestników. Wszystko to pozwoli nam utrzymać toalety w czystości i zapewnić komfort ich użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]