Mały stolik – obowiązkowy element wyposażenia salonu

0
1281

Stolik kawowy do salonu kojarzy się nadal wielu osobom – jak sama jego nazwa wskazuje – głównie z przyjmowaniem gości oraz delektowaniem się przy nim poobiednią kawą. Tymczasem mebel ten posiada znacznie bardziej wielofunkcyjne zastosowanie, dzięki czemu może on być użyteczny przez cały dzień. Oczywiście odpowiednio dobrany stolik może oprócz tego pięknie dopełnić każde wnętrze oraz stanowić swego rodzaju punkt centralny salonu. Podpowiadamy, jak połączyć walory użytkowe stolików kawowych z ich efektownym wyglądem.

Kolorystyka – postaw na kontrast lub spójność

Zdecydowanie najczęściej dobierając stolik kawowy stawiamy na model, który dopasowany będzie kolorystycznie do reszty mebli w salonie. Z pewnością dzięki takiemu rozwiązaniu całe wnętrze będzie wyglądać bardziej spójnie oraz naprawdę elegancko. Jednak jeśli preferujemy odważniejsze rozwiązanie aranżacyjne, możemy postawić na stolik w kontrastowym kolorze, który będzie odróżniał się od pozostałych mebli. W takiej roli świetnie sprawdzi się na przykład biała ława kawowa – dopasuje się do każdej kolorystyki wnętrza, a oprócz tego nada kącikowi wypoczynkowemu niepowtarzalną lekkość.

Stolik z półkami dla większego porządku

Czasy, w których na stoliku kawowym można było ustawić wyłącznie wazon z kwiatami, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli, które pod głównym blatem posiadają praktyczne półki. Posiadają one zróżnicowane wymiary, dzięki czemu można na nich przechowywać między innymi książki, czasopisma czy też płyty z muzyką. W efekcie wszystkie te przedmioty można mieć stale pod ręką i korzystać z nich także wtedy, kiedy relaksujemy się na kanapie. Oprócz tego dużo szybciej można dzięki półkom posprzątać blat stolika, w razie wizyty niezapowiedzianych gości. Wygodne półki przydadzą się również w sytuacji, kiedy chcemy na kanapie w salonie przenocować gości – wtedy stolik kawowy z półkami doskonale sprawdzi się jako pojemny stolik nocny.

Lubisz zmiany? Wybierz stolik na kółkach

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, stoliki kawowe do salonu można łatwo przenosić w nowe miejsca. Osobom, które często zmieniają aranżacje swoich wnętrz z pewnością szczególnie zadowolone będą z nabycia stolika na kółkach, który można przesunąć w inne miejsce bez najmniejszego wysiłku. Stolik na kółkach to świetne rozwiązanie również w sytuacji, kiedy często urządzamy tzw. domówki, na których nasi goście często tańczą do wybranej przez nas muzyki. W takiej sytuacji stolik na środku salonu mógłby przeszkadzać, więc pożądana będzie możliwość jego szybkiego przesunięcia.

Sprawdź ofertę stolików kawowych w sklepie Akord: https://sklep.akord.net.pl/34-lawy-i-stoliki-kawowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]