Girlandy poprawią nastrój wnętrza

Na ostateczny obraz wystroju naszego wnętrza i klimat w nim panujący, niejednokrotnie większy wpływ mają dodatki i różnego rodzaju ozdobniki, niż główne elementy pomieszczenia. Dobra aranżacja wnętrza musi uwzględniać zastosowanie odpowiednich estetycznych ozdobników. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie girland, które sprawdzą się zarówno w nowych, jak i klasycznych stylach zastosowanych w pomieszczeniu.

Jakie girlandy wybrać?

Girlandy, czyli estetyczne zestawy małego oświetlenia, zdobywają coraz większą popularność. Dzięki nim, możemy kontrolować oświetlenie pomieszczenia. Ich wykorzystanie może mieć wpływ na rozjaśnienie pomieszczenia lub zachowanie nastrojowego półmroku, w zależności od tego, jak połączymy je z głównym oświetleniem.

Wśród dostępnych na rynku girland można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich, wykorzystuje technologię działania diody elektroluminescencyjnej, czyli popularniej lampy led. Tego typu girlandy, dopasują się niemal do każdego wnętrza, głównie za sprawą faktu, że występują w wielu kolorach. Dodatkowo, technologia led jest ekonomiczna i pomoże nam oszczędzić. Girlandy, które wykorzystują tradycyjne żarówki, przeznaczone są dla tych, którzy cenią sobie bardziej klasyczne rozwiązania. Trzeci typ to tzw. cotton balls, wykonane z bawełnianych kulek przymocowanych do sznurka. To propozycja dla miłośników nowoczesnych i bardziej luźnych stylów aranżacyjnych.

Gdzie się sprawdzą?

Girlandy są dość uniwersalne i raczej nie mają ograniczeń lokacyjnych. Sprawdzą się zarówno w sypialni, kuchni, jak i salonie, a także na zewnątrz budynku. Zdecydowanie, najbardziej pasują do pokoju dziecięcego, gdzie będą wzorowo współgrały z bogactwem i różnorodnością kolorystyczną, szczególnie te girlandy w wersji cotton balls. W salonie można wykorzystać łańcuchy świetlne, zamontowane do mebli lub na suficie. Ich światło na pewno wprowadzi niesamowity nastrój. W sypialni idealnie sprawdzą się nad łóżkiem. Zyskamy dzięki nim przyjemny klimat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułKuchnia w stylu ludowym. Nurt rustykalny

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.