Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe to urządzenia szczególne. Są nieco odmienne od standardowych grzejników, używanych w innych pomieszczeniach. Zarazem jednak, są skuteczne w wytwarzaniu energii cieplnej i ogrzewaniu pomieszczeń o niedużej powierzchni. Dzięki temu idealnie sprawdzają się jako źródła ciepła właśnie w łazienkach, gdzie mogą dodatkowo służyć jako suszarka na ręczniki lub ubrania. Jeśli planujesz zakup grzejnika łazienkowego – zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w ich temat. Dowiesz się z niej – jakie są najważniejsze parametry i rodzaje dostępnych grzejników łazienkowych.

Grzejnik grzejnikowi nierówny

Grzejniki łazienkowe to urządzenia dość komfortowe i uniwersalne. Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, że nie trzeba planować ich zakupu już w momencie projektowania całego domu lub mieszkania. Często, grzejniki łazienkowe dokupujemy zgodnie z pojawiającymi się potrzebami, gdy reszta wyposażenia łazienki jest już dawno skompletowana. W przypadku grzejników podłączanych do sieci elektrycznej – mamy możliwość ich bezinwazyjnego zamontowania oraz demontażu, gdy uznamy je za nieprzydatne.

Przystępując do wyboru grzejnika łazienkowego, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na podstawowe parametry – takie jak powierzchnia danej łazienki oraz obecność innych źródeł ciepła. Często, grzejniki łazienkowe są używane jako dodatkowe źródła ogrzewania, uzupełniające pracę zwykłych grzejników lub ogrzewania podłogowego.

Jeśli grzejnik łazienkowy będzie jedynym źródłem ciepła – należy upewnić się, czy jego obecność będzie wystarczająca. Zazwyczaj, producenci konkretnych urządzeń umieszczają na opakowaniu informację o maksymalnej powierzchni, do ogrzewania której grzejnik jest przeznaczony.

Oprócz tego, konieczne będzie ustalenia – jaki rodzaj instalacji będzie źródłem energii cieplnej. Czy będzie to ogrzewanie centralne, czy gniazdko elektryczne?

Grzejniki – dostępne i polecane modele

Najchętniej i najczęściej wykorzystywanym rodzajem grzejników łazienkowych są grzejniki drabinkowe. Prawdopodobnie każdy z nas wie o jakich grzejnikach mówimy. Są one niezwykle przydatne właśnie w łazienkach – gdzie panuje nadmierna wilgoć oraz przechowywane są mokre materiały (na przykład – ręczniki). Dzięki drabinkowej budowie grzejniki te emitują dużą ilość ciepła, które równomiernie rozprowadza się po pomieszczeniu. Ponadto, umożliwiają one suszenie mokrych tkanin – wypranych ubrań i ręczników.

Grzejniki panelowe to drugi rodzaj grzejników chętnie wykorzystywanych w łazienkach. Ich zaletą jest bardziej atrakcyjny wygląd oraz większa powierzchnia grzania. Grzejniki takie wykonywane są ze specjalnych, odpornych na korozję materiałów i często pokrywane są atrakcyjnymi dla oka materiałami. Z ich rozbudowaną ofertą możesz zapoznać się na: dudik.pl/grzejniki-lazienkowe.

Grzejniki dekoracyjne to szczególny rodzaj tych urządzeń. W ciągu ostatnich kilku lat stały się jednym z najchętniej wybieranych rodzajów grzejników w ogóle. Urządzenia te występują w rozmaitych modelach o niestandardowej formie i wykończeniu. Znajdziemy zarówno grzejniki pionowe, płaskie, wykonane z dużej ilości cienkich listew, jak i grzejniki jednoczęściowe. W każdym wypadku grzejnik dekoracyjny pełni dodatkowe funkcje estetyczne, a dzięki nietypowej formie może wyglądać jak małe dzieło „sztuki łazienkowej”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]