Jak powiększyć garaż?

Nie każdy z nas ma do dyspozycji spory garaż. Wtedy, gdy jedno stanowisko na samochód to za mało, w takim przypadku pojawia się problem. Czy kupić lub wybudować drugi garaż? Czy parkować na zewnątrz? Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie – specjalne platformy parkingowe.

Posiadamy coraz więcej samochodów. W niektórych rodzinach jest ich nawet więcej niż ich członków. W związku z tym często pojawia się problem dotyczący ich parkowania, ponieważ najlepiej, aby samochód był garażowany. Wtedy nie tylko jest on bezpieczniejszy, ale również mniej narażony na niszczenie.

W poszukiwaniu dodatkowej przestrzeni do parkowania samochodów warto także wziąć pod uwagę platformy parkingowe, które u nas są jeszcze dość rzadko spotykane. Są to specjalne konstrukcje, które są przeznaczone do parkowania pojazdów na paru poziomach, zwykle na dwóch. Wobec tego na tej samej przestrzeni będzie można zmieścić nie jeden, ale dwa samochody jednocześnie.

Zwykle platformy parkingowe są spotykane w miejscach publicznych, biurowcach, apartamentowcach, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taką konstrukcję do przydomowego garażu, w którym potrzebuje się dodatkowej przestrzeni.

W sprzedaży znajdują się dwa główne rodzaje platform parkingowych, które można podzielić na zależne lub niezależne. Modele zależne wymagają zmiany położenia innego pojazdu na platformie, na przykład jest on przesuwany w górę. Z kolei modele niezależne nie wymagają zmiany miejsca samochodu, dlatego wybierane są one głównie do przestrzeni publicznych, podczas gdy platformy parkingowe zależne kupowane są na prywatne posesje.

Jedną z firm dostarczających nowoczesne platformy parkingowe jest firma Metaltech.pl, która specjalizuje się także w produkcji innych konstrukcji metalowych. W ofercie posiada ona zarówno platformy zależne, jak i niezależne, także z możliwością dokupienia różnych akcesoriów, na przykład kluczyków, aby żadna niepowołana osoba nie mogła skorzystać z platformy.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]