Jak rozjaśnić wnętrze?

Ciemne wnętrze potrafi skutecznie pozbawić nas nastroju, co wyjątkowo dotkliwie możemy odczuć podczas jesieni i zimy, kiedy dni są krótkie, a mrok szybko przedziera się przez nasze okna i do wnętrza dociera jeszcze mniej światła. Zbyt ciemne wnętrze to problem wielu, jednak nie ma się co martwić. Istnieją sposoby, które pomogą rozjaśnić nasze wnętrze. Sprawdźmy, jakie triki pomogą nam zażegnać mrok z naszych pomieszczeń.

Odpowiednia farba

Czynnikiem, który najbardziej dobitnie wpływa na nasze wnętrze jest kolor farby, jaki położymy na ścianę. Wielu z nas uważa biel za kolor nudny, oklepany i monotonny. Tymczasem, jeżeli naszą zmorą jest ciemne wnętrze, biała farba to najbardziej skuteczny wybawca by to wnętrze skutecznie rozjaśnić. Biel wcale musi oznaczać nudy. Zestawmy ją z ciekawymi i kolorystycznymi dodatkami, a uzyskamy ciekawe estetycznie wnętrze, które odżyje jasnością.

Parkiet

Podłoga to drugi aspekt, zaraz po ścianach, na który powinniśmy zwrócić uwagę chcąc zminimalizować efekt ciemnego pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku ścian, podłoga nie może być pokryta ciemnym parkietem. Jeżeli taki właśnie posiadamy, należy go czym szybciej przemalować. Nie będzie to łatwe zadanie i będzie wiązało się ze szlifowaniem i cyklinowaniem. Jest jednak inna metoda. Łatwym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie jasnego dywanu. Warto wybrać odcienie beżu czy jasnego brązu.

Meble

W przypadku mebli również sprawdza się zasada sprowadzająca się do używania jasnych kolorów. Powinniśmy wystrzegać się mebli ciężkich, które o wiele bardziej pasują do naświetlonych wnętrz. Jeżeli mamy ciemne pomieszczenie, kupmy do niego lekkie i stonowane meble w jasnych kolorach.

Dodatkowe światło

To, co jest wadą, należy przekuwać w zaletę. Jeżeli borykamy się z ciemnym wnętrzem, zainwestujmy w dodatkowe oświetlenie, które odpowiednio dobrane może stać się ważnym elementem estetycznej aranżacji. Wybierzmy lampy podłogowe, których światło rozjaśni nasze wnętrze, a ich obecność może dodatkowo podwyższyć estetykę pokoju.

[Głosów:2    Średnia:5/5]