Podwieszane dekoracje

Wszelkiego rodzaju dekoracje i ozdobniki, estetyczne akcesoria to wspaniały pomysł na aranżację naszego wnętrza, wprowadzenie do niego odpowiedniego nastroju i zwiększenie atrakcyjności pomieszczenia. Zazwyczaj wybieramy przedmioty stojące, które lokujemy na stolikach, szafkach czy półkach. Tymczasem, warto pomyśleć o dekoracjach wiszących, które świetnie komponują się z pomieszczeniem, znacznie je ożywiając. Sposobów na wiszące dekoracje jest naprawdę wiele.

Najbardziej popularnymi i najchętniej stosowanymi, szczególnie przez panie są wiszące kwiaty. Podwieszane kwietniki są bardzo łatwe w montażu. Wystarczy przywiesić do sufitu łańcuszki i przymocować do nich zwisające rośliny. Innym sposobem jest zamontowanie drewnianej podstawki w ścianie, na której ustawimy doniczkę.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wiszących gadżetów salonowych jest oczywiście żyrandol. Stanowi centralny punkt mieszkania. Żyrandole mogą być wykonane w różnym stylu i kolorystyce. Coraz większą popularnością wśród projektantów wnętrz cieszą się ostatnio żyrandole w stylu industrialnym, lub tzw. loft.

Jeżeli chcemy wprowadzić tajemniczy nastrój, skorzystajmy z lampionów stylizowanych na latarnie. Jeżeli zamontujemy je na łańcuszkach zwisających z sufitu, zyskamy naprawdę oszałamiający efekt i przyjemny nastrój, wytwarzany od delikatnego światła świecy. Podobny efekt osiągną wiszące świeczniki.

Ramki z fotografiami zawsze stanowiły atrakcyjny element ozdobny naszego wnętrza. Obok walorów estetycznych, posiadają jeszcze sentymentalny. Umieszczenie w nich zdjęć, które upamiętniają miłe dla nas chwile, wprowadzi przyjemny nastrój w każdym wnętrzu. Ramki ze zdjęciami wywołają jeszcze lepsze wrażenie, kiedy będą stanowiły instalację podwieszaną.

Można skorzystać także z pomponów dekoracyjnych, które szczególnie dobrze wypadną w pokoju dziecięcym. Tiulowe pompony idealnie złączą się z wnętrzami wykonanymi lub zdobionymi w kolorach pastelowych. Pompony urozmaicą wystrój wprowadzając poczucie lekkości i łagodności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]