Jak zaplanować ogród? – Kilka praktycznych porad

Przed planowaniem ogrodu musimy przede wszystkim zastanowić się, jakie przeznaczenie ma mieć nasz ogród, dopiero później możemy zacząć planowanie przestrzeni. Zobacz jak zaplanować ogród.

Jak zaplanować ogród? – Kilka praktycznych porad

  • Przeznaczenie ogrodu

Jak już wyżej wspomnieliśmy przede wszystkim, musimy zastanowić się nad przeznaczeniem naszego ogrodu. Zazwyczaj ogród ma nam służyć częściowo do wypoczynku, a częściowo do uprawy ziół, czy warzyw. Wybierając przestrzeń do wypoczynku, musimy zastanowić się co w tej strefie, będzie się znajdować stół, hamak, a może same leżaki?

  • Podział ogrodu na strefy

Kiedy już zastanowimy się, co będzie znajdować się w strefie wypoczynku, możemy mniej więcej zaplanować ile miejsca zajmie nam ta strefa i spokojnie możemy zaplanować wielkość strefy upraw. Wybierając miejsce do wypoczynku weźmy pod uwagę jak pada na nią słońce, czy są drzewa, które będą dawać nam cień, który moglibyśmy wykorzystać.  

  • Ogrodzenie i dekoracje

Kiedy mamy już wyznaczone strefy warto zastanowić się nad dekoracjami w ogrodzie, nie kupujmy ich na ślepo, a zastanówmy się, co będzie współgrać z naszym domem i otoczeniem, wiklinowe ogrodzenie może świetnie sprawdzić się na wsi, Kiedy jednak zastosujemy taki rodzaj ogrodzenia w mieście, może to ze sobą nie współgrać. Gdy mamy już rozplanowane strefy w naszym ogrodzie, dekoracje i rozmieszczenie roślin (drzew, kwiatów, warzyw), czas przejść do działania.

  • Przygotowanie do uprawy

Przygotowanie ziemi pod uprawy jest jednym z ważniejszych elementów, jaki powinniśmy wykonywać w ogrodzie, nie tylko podczas pierwszego planowania upraw, ale po każdym odejściu zimy Spulchnianie i napowietrzanie oraz dożywianie gleby jest bardzo ważne. W celu przekopania gleby i wymieszania jej z nawozem możemy skorzystać z łopaty, jednak jest dużo łatwiejszy sposób, z powodzeniem możemy skorzystać z pomocy glebogryzarki, wystarczy wybrać odpowiednią glebogryzarkę do powierzchni naszego ogrodu i gotowe! Praktycznie żadnej siły nie będziemy musieli włożyć w przygotowanie naszej gleby.

  • Urządzenia ułatwiające prace w ogrodzie

W sklepie Przydomu.pl znajdziemy glebogryzarki, które sprawdzą się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Na stronie znajdziesz różne rodzaje glebogryzarek oraz innych przydatnych sprzętów do domu i ogrodu. Dzięki nim, wszelkie prace w ogrodzie będziesz wykonywać szybciej i sprawniej. A to przekłada się na więcej czasu do odpoczynku i podziwiania pięknych roślin w ogrodzie.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonserwacja desek tarasowych
Następny artykułKlimatyzacja kanałowa

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.