Jakie pudła wybrać przy przygotowaniach do przeprowadzki?

Każdy z nas chciałby, aby jego rzeczy podczas transportu były przechowywane w sposób bezpieczny tak, aby nic nie uległo zniszczeniu podczas podróży. Jedni używają do tego plastikowych worków, drudzy tekturowych kartonów, a jeszcze inni decydują się na luźne przechowywanie pewnych rzeczy np. dużych mebli. Na wybór właściwego opakowania wpływa wiele czynników, m.in. wytrzymałość, możliwość wygodnego poukładania rzeczy, sposób zamykania czy ilość miejsca, jakiego opakowanie może potrzebować. Aby dobrać odpowiednie opakowania, należy najpierw zastanowić się jakie przedmioty będziemy w nich przechowywać.

Najpierw opróżniamy szafki i półki

Przygotowania do przeprowadzki zaczynamy od opróżnienia wszelkich szaf, szafek, półek oraz szuflad. Do każdego typu przedmiotów trzeba dobrać odpowiednie pudełko tak, aby mieć pewność, że wszystko zostanie przewiezione w sposób właściwy. Ubrania, pościel, pluszaki oraz wszelkiego rodzaju tekstylia najlepiej zapakować do pudeł z tektury konwencjonalnej. Opakowania tego typu są wykonane z tekstury 3- lub 5-warstwowej, która ma za zadanie chronić przechowywane przedmioty przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dodatkowo pudełka te są stosunkowo lekkie, dzięki czemu wygodnie będzie je przenosić z miejsca na miejsce.

Książki, płyty, gazety, sprzęty kuchenne czy łazienkowe oraz wszystkie inne rzeczy, które mogą zostać pogniecione lub zniszczone podczas transportu, powinno się wkładać do pudeł z tektury ciężkiej. Trwały wyrób z 5- lub 7-warstwowej tektury zapewni możliwość poukładania obiektów tak, aby się nie zniszczyły. Grubość takich opakowań, sięgająca od 9 do 16 milimetrów pozwala na pomieszczenie dużej ilości rzeczy w pojedynczym kartonie. Dodatkowym atutem pudeł z ciężkiej tektury jest możliwość udźwignięcia przez nie przedmiotów różnej wagi.

Skrzynie transportowe na wymiar będą dobrym pomysłem, aby spakować wszelkie transportowane rzeczy.

Teraz czas na ciężary!

Kiedy w mieszkaniu zostają same gabaryty takie jak meble, sprzęt RTV, AGD lub armatura trzeba podjąć decyzję dotyczącą ich przewozu. Owijanie folią zabrałoby bardzo dużo czasu, a przewóz bez jakiejkolwiek ochrony skutkowałby poważnymi uszkodzeniami sprzętów. Dlatego też specjaliści zajmujący się produkcją opakowań drewnianych oraz skrzyniopalet ze sklepu Pako-bud rekomendują korzystanie z tzw. pudeł łączonych, czyli drewnianych połączonych z tekturą, sklejką lub płytami np. pilśniowymi albo z kompozytu (OSB). Cechuje je stabilność oraz wytrzymałość, a to oznacza, że bez problemu wpakujemy do nich gabaryty wszelkiej wagi oraz wielkości.

W zależności od rozmiaru, ciężaru oraz rodzaju przedmiotu należy dobrać odpowiednie pudło przeprowadzkowe tak, aby w trakcie przewozu nie doszło do żadnych uszkodzeń. Im cięższy przedmiot, tym bardziej wytrzymałe opakowanie powinniśmy wybierać.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta opakowań drewnianych oraz skrzyniopalet, Pako-bud.

[Głosów:1    Średnia:5/5]