Kwiaty w przestrzeni biurowej

Miejsce pracy nie powinno posiadać zbyt licznych elementów dekoracyjnych, bo te mogą rozpraszać i zmniejszać wydajność w zakresie realizowanych obowiązków zawodowych. Biuro ma być przede wszystkim funkcjonalne, uniwersalne, uporządkowane i czyste. To dlatego jako dekor świetnie sprawdzają się w takich przestrzeniach kwiaty. Co więcej, w miejscu pracy roślinność może być nie tylko ozdobą, ale i czynnikiem praktycznym, który zwiększa komfort pracy.

Naturalny oczyszczacz powietrza

W biurze świetnie sprawdzą się kwiaty doniczkowe, które oprócz swoich walorów wizualnych, mają też znaczenie w zakresie komfortowej pracy zatrudnionych. Do tych, które oczyszczają powietrze, zaliczają się skrzydłokwiaty, paprocie, zielistki, palmy koralowe, wężownice. Te warto postawić w biurze, szczególnie w małych gabinetach, bez względu na to, czy w pomieszczeniu jest zamontowana klimatyzacja.

Zasada jest jedna. Kwiaty w biurze mają być pożyteczne, mają stanowić ozdobę, ale nie mogą być zbyt inwazyjne. Lepiej nie wybierać na przykład tych o intensywnym zapachu, ponieważ mogą wywoływać bóle głowy. Roślinność w przestrzeni biurowej warto ustawiać w uniwersalnych miejscach, tzw. częściach wspólnych. Ustawione przy stanowiskach pracy mogą po prostu przeszkadzać.

Rośliny niewymagające

O przestrzeń biurową pracownicy dbają ze znacznie mniejszą uwagą, aniżeli o swoje mieszkania. Warto więc zainwestować w kwiaty doniczkowe, ale niewymagające. Oczywiście, donice typu https://donice-zadora.pl/donice-do-birua-c-52_36.html z roślinnością należy ustawiać w miejscach wedle dobrych warunków dla posadzonej roślinności, zaś same gatunki kwiatów z powodzeniem udaje się dobrać, patrząc na kwestie ich pielęgnacji. Niewymagające są wszelkie kaktusy i sukulenty, w biurach piękną ozdobą będzie zamiokulcas. Tych kwiatów nie trzeba regularnie podlewać, przetrwają weekend, a nawet okres krótkich urlopów, wręcz szkodzi im nadmiar podlewania.

Kwiaty a wizerunek biura

Projektanci przestrzeni biurowych potwierdzają, że obecność roślinności w miejscu pracy zawsze wpływa pozytywnie na nastrój panujący w zawodowej strefie. Rośliny warto ustawiać nie tylko w reprezentacyjnych częściach firmy, na przykład przy recepcji czy portierni albo w poczekalni, ale też w poszczególnych gabinetach pracowników.

Zadbane rośliny w ozdobnych donicach pozytywnie wpływają na wizerunek firmy na zewnątrz, jak i w jej wewnętrznych strukturach. Stworzenie przyjaznego miejsca wykonywania zawodowych obowiązków to priorytet, by móc zwiększać efektywność zatrudnionych.

Kwiaty w biurze są dekorem, ale nie rozpraszają. Niewątpliwie budują za to przyjemny klimat. Z powodzeniem udaje się je dobrać do charakteru działalności danej firmy. W siedzibach urządzonych w stylu loftowym albo retro dobrze wyglądają monstery, sukulenty i dichondra, we wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się palmy.

O poradę w kwestii wyposażenia biura w kwiaty ozdobne warto zwrócić się do specjalistów. Ci dobiorą roślinność nie tylko pod względem warunków, ale i wyglądu, by całość tworzyła spójną aranżację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]