trawy

Żyjemy w czasach, w których wiele osób dąży do perfekcji. Naszym głównym celem jest jej osiągnięcie niemal na każdym polu – od pracy, aż po aranżację wnętrza naszego domu lub ogrodu. Pragniemy otaczać się tym, co najlepsze. Jeżeli jednak chodzi o nasz ogród to zadbanie o jego perfekcyjny wygląd w czasie wakacji jest nie lada wyzwaniem. Liczne wakacyjne wyjazdy, upały i ostre słońce sprzyjają niszczeniu naszego ogrodowego trawnika, o który dbaliśmy przez ostatnie miesiące.

Trawa dekoracyjna, czy żywa trawa?

Żywe trawniki w naszych ogrodach prezentują się niezwykle pięknie i przede wszystkim naturalnie. Aby jednak osiągnąć taki rodzaj perfekcji musimy każdego dnia poświęcać sporo czasu na jego pielęgnację. W tym celu stosujemy różne, drogie nawozy oraz wszelkie środki pielęgnacyjne. Przynajmniej raz w tygodniu staramy się kosić naszą trawę i oczywiście podlewać ją każdego ranka lub wieczoru. Oprócz tego musimy pamiętać o regularnym dosiewaniu tych miejsc, w których pojawiają się nieestetyczne placki gołej ziemi. Wypracowanie idealnie wyglądającego trawnika to zatem niekończąca się praca. Każdego roku wkładamy w to całe swoje serce, a także cenny czas, który moglibyśmy przeznaczyć na rozwijanie pasji, albo spotkania z bliskimi.

Alternatywą dla osób zabieganych, które niekoniecznie dysponują sporą ilością czasu, jest trawa dekoracyjna. Dzięki jej zastosowaniu w naszym ogrodzie będziemy mogli cieszyć się idealnie zadbanym trawnikiem – nie tylko przez sezon, ale przez cały rok. Sztuczna trawa w naszym ogrodzie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy jej pielęgnować. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, ponieważ taka trawa dekoracyjna nie wymaga nawożenia, koszenia oraz podlewania. Więcej informacji o takiej dekoracyjnej trawie możesz znaleźć na stronie:  https://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/trawa-dekoracyjna/. Warto posiadać w swoim ogrodzie właśnie taką trawę, ponieważ będzie  ona przez cały rok cieszyć nas swoją idealną zielenią (chyba, że przykryje ją śnieg). Nie musimy przy tym obawiać się jej wyblaknięcia od słońca lub zniszczenia przez silny mróz, ponieważ taka trawa jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej.

W jakich miejscach trawa dekoracyjna będzie się sprawdzać?

Trawa dekoracyjna jest najchętniej wykorzystywana w przydomowych ogrodach. Nie jest to jednak jedynie miejsce, w którym możemy zdecydować się na jej montaż. Taka alternatywa doskonale sprawdza się także w przypadku boisk szkolnych, na placach zabaw, na basenach oraz pozostałych miejscach przeznaczonych do rekreacji w miejscach użytkowości publicznej. Trawa dekoracyjna sprawdza się także doskonale w przypadku urządzania balkonu oraz tarasu, który chcemy przeistoczyć w niewielki ogród.

Wybór oraz montaż trawy dekoracyjnej w swojej przestrzeni warto jest powierzyć sprawdzonym profesjonalistom. Taką usługę możesz zlecić np. firmie Tenistal, która zajmuje się także projektowaniem oraz budową obiektów sportowych, przemysłowych, magazynowych oraz ich okoliczną infrastrukturą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]