Lodówka

Gdy remontujemy bądź urządzamy mieszkanie, bardzo często pojawia się myśl: lodówka – jaką wybrać, by nie była ani zbyt mała, ani zbyt duża, miała nowoczesne technologie, które naprawdę będą przydatne, nie kosztowała fortuny i do tego nie przyczyniła się do wzrostu rachunków? Pod-powiadamy, jakie sprzęty są godne uwagi i o czym trzeba pamiętać podczas zakupów!

Lodówka – jaką wybrać, by nie żałować? Jeśli myślimy, że wybierzemy cokolwiek podczas wizyty w sklepie ze sprzętem AGD, to możemy tego później żałować. Fakt, znajdziemy tam mnóstwo różnych urządzeń, które znacznie się od siebie różnią. A przecież warto wiedzieć, jaką lodówkę kupić, bowiem jest to sprzęt, z którego korzystamy nawet kilkanaście razy w ciągu każdego dnia.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, jaką lodówkę kupić, na pewno warto wypisać sobie, czego od niej oczekujemy. Tylko wówczas będziemy w stanie dokonać satysfakcjonującego wyboru. Kluczowe na pewno są wymiary, w małej kuchni raczej nie sprawdzą się modele z podwójnymi drzwiami. Jeśli jednak mamy sporą rodzinę, a małą przestrzeń, warto rozważyć zakup lodówki Samsung z serii Space Max. Urządzenia te mają wysokowydajną izolację i cieńsze ścianki, dzięki czemu mają pojemność nawet o 100 litrów większą niż inne sprzęty o takich samych gabarytach.

Warto wybrać oszczędny model

Lodówka – jaką wybrać, by móc cieszyć się niższymi rachunkami? Z pewnością tę energooszczędną. Dlatego kluczowa jest klasa energetyczna urządzenia. Informacja na ten temat znajduje się na każdym sprzęcie, ale nie każdy zwraca na nią uwagę – a to błąd. Im klasa energetyczna jest wyższa, tym lodówka mniej prądu zużyje – nie odwrotnie! Najbardziej oszczędnym sprzętem będzie ten o oznaczeniu A+++, mniej A++, A+, A, B, C. Często decydując, jaką lodówkę kupić, ludzie sugerują się głównie ceną, zapominając, że inwestycja w nieco droższy, ale energooszczędny sprzęt pozwoli zaoszczędzić na rachunkach.

Lodówka – jaką wybrać, by łatwo utrzymać ją w czystości?

Mało jest osób, które lubią szorować sprzęty. Dotyczy to także lodówek. Dlatego podejmując decyzję, jaką lodówkę kupić, dobrze zdecydować się na tę z technologią No Frost, bowiem wówczas nie ma konieczności jej rozmrażania. Wszystko dzięki temu, że lód osadzający się w parowniku zamrażalnika jest regularnie rozmrażany dzięki umieszczonej tam specjalnej grzałce, a następnie odparowywany na zewnątrz. Woda nie osadza się też na ściankach i nie zamarza, a urządzenie pozostaje dłużej czyste.

Dodatkowe funkcje, które mogą ułatwić życie

Inwestując w nowy sprzęt, warto pokusić się o taki, który zawiera nowe technologie, a te w wielu sytuacjach mogą być naprawdę przydatne. Przykładowo lodówki Samsung z serii Family Hub zostały wyposażone w zewnętrzny ekran, który łączy się z internetem, umożliwia wyświetlanie wiadomości, zdjęć czy odręcznych notatek, a także rodzinnego planu dnia zsynchronizowanego z kalendarzem Google. Jeśli jesteś miłośnikiem takich nowinek i zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić, to taki sprzęt z pewnością przypadnie ci do gustu. Można na nim oglądać filmy, puszczać muzykę. A to nie koniec. Dzięki aparatom znajdującym się wewnątrz urządzenia można sprawdzać jej zawartość w dowolnym momencie – bez konieczności jej otwierania. To ułatwienie podczas wizyty w sklepie, gdy zapomni się listy zakupów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]