Luksusowe włączniki

Luksusowe włączniki dotykowe, szklane lub metalowe panele, możliwość zarządzania nie tylko oświetleniem, ale i innymi urządzeniami. Te akcesoria wykończeniowe mogą zagościć w każdym wnętrzu. Znacząco różnią się od klasycznych włączników, lecz nie tylko ze względów wizualnych. Jedno jest pewne, stawiając na nie, można liczyć na inwestycję w estetykę, funkcjonalność i trwałość.

Włączniki dotykowe – czym się różnią od klasycznych?

Dotykowe włączniki montowane są w miejsce standardowych, które od dawna goszczą w wielu domowych wnętrzach. Do ich zastosowania nie potrzeba żadnych dodatkowych instalacji. Pierwszą różnicę zauważa się od razu, od zewnątrz, bo to estetyka, której nie sposób przeoczyć. Niemalże płaskie panele szklane bądź metalowe wtapiają się w tło lub wyróżniają na tle stworzonej aranżacji. Co najważniejsze jednak, oferują dużą funkcjonalność w porównaniu do klasycznych odpowiedników.

Mechanizm ukryty w ścianie pozwala na sterowanie oświetleniem i/lub innymi urządzeniami o elektrycznych mechanizmach, za pomocą dołączonego do zestawu pilota. To zaś oznacza, że domownicy nie muszą za każdym razem podchodzić do zainstalowanego włącznika dotykowego, aby zarządzać oświetleniem, żaluzjami zewnętrznymi czy też klimatyzacją. Jednakże użytkowanie poprzez dotyk nie wyklucza stosowania pilota zdalnego sterowania, i na odwrót.

Najważniejsze zalety

Mamy do czynienia z włącznikami, które gwarantują najwyższy komfort korzystania z domowych przestrzeni. Domownicy nie muszą pamiętać o wyłączaniu lamp wychodząc z danego pomieszczenia. Jeśli zdarza im się zapominać, zamiast wędrować do konkretnego pokoju, korzystają z pilota zdalnego sterowania.

Tego typu włączniki, której oferuje sklep Gajwer.pl, posiadają podświetlenie, dobrze widoczne w nocy. Odnalezienie po ciemku toalety przestaje sprawiać jakiekolwiek problemy. Ponadto można zdecydować się na integrację ze ściemniaczem. Dzięki temu użytkownicy samodzielnie decydują, jakie natężenie światła ma panować w konkretnym pomieszczeniu, w zależności od potrzeb i sytuacji. Dodatkową zaletą jest oszczędność energii elektrycznej.

Wyjątkowa estetyka

Na rynku można znaleźć dotykowe włączniki w postaci szklanych bądź metalowych paneli. Są one łatwe do utrzymania w czystości, odporne na zarysowania i rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Do tego niezwykle eleganckie. Szklane panele wpisują się w klimaty wnętrz klasycznych, retro, ale i nowoczesnych. Metalowe zaś są świetnym uzupełnieniem typowych aranżacji loftowych i industrialnych.

Co z kolorystyką? Dostępna paleta kolorystyczna daje szansę na uczynienie takiego włącznika jednym z elementów tła. Wtedy będzie on prawie niezauważalny. Gdy zaś postawi się na kontrastową barwę, włącznik stanie się funkcjonalną dekoracją lub detalem, który wnętrze uczyni ciekawszym.

Mnóstwo zalet, w tym prosty montaż i komfortowe użytkowanie, to cechy dotykowych włączników. Tych, na które coraz chętniej decydujemy się w domowych wnętrzach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]