Żyrandol

W modnych salonach coraz chętniej wykorzystuje się jako podstawowy element dekoracyjny okazałe i rozbudowane żyrandole. Lampy wiszące to hit obecnego sezonu, wpisujący się w zasadzie we wszystkie popularne tendencje stylistyczne.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie i jakie żyrandole cieszą się największą sympatią użytkowników prywatnych i dekoratorów wnętrz? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Żyrandol – najpopularniejsza lampa sezonu

Są takie oprawy oświetleniowe, które wracają do łask co kilka sezonów. Jedną z nich jest bez wątpienia okazały żyrandol, obecnie stanowiący jeden z najpopularniejszych rodzajów lamp do modnych wnętrz mieszkalnych.

Ostatnie miesiące przyniosły jednak pewną zmianę w postrzeganiu tego typu lamp. Coraz częściej można bowiem znaleźć nie tylko klasyczne rozwiązania.

Standardowe żyrandole to produkty z metalu, zazwyczaj mosiądzu, o kilku ramionach, na których końcach umieszcza się pojedyncze źródła światła. Często taką konstrukcję uzupełnia się o ozdobne kryształki, rozpraszające światło i dające ciekawe efekty dekoracyjne.

Nowoczesne żyrandole niejednokrotnie odbiegają od tego kanonu. W sklepach takich, jak choćby Lampy.it, można znaleźć wiele modeli o nietuzinkowych formach, wpisujących się w modne i funkcjonalne aranżacje.

Żyrandol – do czego się przydaje w modnym salonie?

Żyrandole najczęściej montuje się nad zestawem mebli wypoczynkowych w salonie lub w jadalni nad stołem do rodzinnych posiłków. Nie są to jednak jedyne przestrzenie, do których mogą trafić modne lampy wiszące w bieżącym sezonie.

Dekoratorzy wnętrz zachęcają bowiem do eksperymentów. Dlatego też żyrandole trafiają nad kuchenne wyspy, do sypialni i przedpokojów. Modele o wysokim stopniu wodoszczelności można nawet umieścić w łazienkach.

Lampa wisząca może służyć jako oświetlenie główne lub strefowe w pomieszczeniu. Zapewnia wystarczającą ilość światła do przemieszczania się i wykonywania prostych czynności manualnych. Warto również pamiętać o tym, że okazałe żyrandole stanowią również efektowną dekorację niemal każdego wnętrza – zarówno te klasyczne modele, jak i nietypowe konstrukcje, zbliżone do nowoczesnych, dekoracyjnych rzeźb.

Jakie żyrandole wybrać do nowoczesnych aranżacji?

Wybór odpowiedniego żyrandola jest ściśle powiązany z rodzajem budowanej aranżacji. Inne lampy wpisują się bowiem we wnętrza klasyczne, a inne w nowoczesne lub retro.

W pomieszczeniach minimalistycznych i hi-tech stawia się na ascetyczne produkty, składające się z podstawowych brył geometrycznych. Lampy chętnie wykonuje się z metalu lub tworzyw sztucznych.

Proste żyrandole, wykorzystujące metal, szkło lub drewno to idealne uzupełnienie do aranżacji skandynawskich lub klasycznych, dodając im przytulności i ciekawego charakteru. W takich pomieszczeniach ciekawe efekty uzyskuje się także, jeśli zastosuje się tradycyjne żyrandole. Tak tworzy się przytulną atmosferę oraz ponadczasową elegancję.

Natomiast dekoracyjne konstrukcje z metalu wypolerowanego na wysoki połysk i szkła o sporych walorach ozdobnych to idealne oprawy oświetleniowe do modnych wnętrz glamour lub art déco.

Tak szerokie spektrum lamp wiszących sprawia, że łatwo dobrać idealne produkty do każdej domowej przestrzeni.

Funkcjonalne i piękne żyrandole do modnych wnętrz

Nowoczesne lampy łączą efektowną i ciekawą stylistykę z wysoką jakością wykonania. Wiele konstrukcji wykorzystuje też energooszczędne źródła światła LED. Dzięki temu domowe lampy wiszące nie tylko gwarantują komfort, ale też pozwalają obniżyć wysokość domowych rachunków. Jest to zatem optymalne rozwiązanie dla każdego praktycznego i pięknego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]