Oświetlenie glamour – funkcjonalne lampy do modnych wnętrz

Modne, nowoczesne lampy wcale nie muszą być tylko praktyczne. Coraz więcej osób stawia na rozwiązania o sporych walorach dekoracyjnych. Znów do łask wracają bowiem modele ozdobne, zwłaszcza w oryginalnym stylu glamour.

Spektakularne oprawy oświetleniowe są jednym z jego najważniejszych elementów. Dlaczego warto je wybrać i na jakie modele postawić? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Lampy glamour, czyli jakie?

Styl glamour wywodzi się z aranżacji retro, stawiających na najbardziej dekoracyjne style historyczne. Wiele ma wspólnego z barokiem i rokoko, wykorzystując chętnie stosowane przez nie ornamenty i motywy zdobnicze.

Glamour to jednak znacznie więcej. Nie tylko czerpie z przeszłości. Chętnie łączy ją z nowoczesnymi rozwiązaniami, co widać szczególnie dobrze na przykładzie opraw oświetleniowych. Współczesne lampy glamour wyróżniają się bowiem olbrzymią funkcjonalnością. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć w sklepie Azzardo. Co takiego je wyróżnia?

Blichtr, czyli pierwsze wrażenie ma znaczenie

Lampy glamour to nie dyskretne i minimalistyczne oprawki. W ich przypadku nawet oczka wpustowe przykuwają wzrok i stają się prawdziwą, lśniącą dekoracją.

Z czego się je wytwarza? Chętnie stosuje się eleganckie metale, wypolerowane na wysoki połysk. Powszechnie łączy się je ze szkłem kryształowym, które malowniczo odbija światło, tworząc spektakularne efekty wizualne. Produkty tego typu już na pierwszy rzut oka wyróżniają się bardzo bogatą formą.

Z tych względów świetnie sprawdzają się w dekoracyjnych przestrzeniach. Nie ma jednak przeszkód, aby przy ich pomocy nieco ożywić aranżację klasyczną lub minimalistyczną, dodając im ponadczasowej elegancji.

Najmodniejsze kolory lamp glamour

W przypadku produktów oświetleniowych w stylu glamour zazwyczaj stawia się na klasyczne barwy. Króluje przede wszystkim połączenie lśniącego srebra z bielą. Niekiedy używa się także metali kolorowych lub czerni.

Takie produkty oświetleniowe idealnie wpisują się w modne aranżacje. Nadają się do pomieszczeń w odcieniach stonowanych, jak i tych w ulubionych kolorach glamour takich, jak fiolet i butelkowa zieleń.

Okazała forma – nowoczesne żyrandole w stylu glamour

Nie ma chyba innego typu lamp, które bardziej kojarzyłyby się ze stylem glamour, niż żyrandole. W ich przypadku metalowa konstrukcja, wzbogacona o efektowne, ozdobne kryształki, pozwala uzyskać najbardziej spektakularne efekty.

Lampy wiszące mogą mieć klasyczne formy. Wielu producentów decyduje się jednak na wykorzystanie bardziej nowoczesnych konstrukcji. Żyrandole glamour bywają zatem asymetryczne lub wprowadza się do nich nietypowe materiały, jak egzotyczne gatunki drewna, które pomagają zbudować wrażenie luksusowości w każdej przestrzeni.

Nowoczesne oświetlenie w stylu glamour do każdego domu

Oprócz pięknego wyglądu lampy glamour wykorzystują również nowoczesne technologie. Tego typu produkty mogą być choćby sterowane zdalnie, za pośrednictwem pilotów, aplikacji lub komend głosowych.

Niektóre z nich pozwalają także na wpisanie ich do rozbudowanych systemów Smart House, w których wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu steruje się poprzez sieć WiFi przy pomocy centralnego komputera.

Takie rozwiązania łączą zatem maksymalną funkcjonalność z efektownym wyglądem. Stając się świetnym rozwiązaniem do pięknych, domowych wnętrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]