Nowoczesny piecyk typu koza. Dlaczego może być ciekawym pomysłem do domu?

0
586

Wiele osób mieszkających w domkach jednorodzinnych decyduje się na inwestycję w kominek. Jest to zawsze klimatyczny dodatek do salonu, który jednocześnie wspomaga ogrzewanie mieszkania. Jeśli i ty marzysz o tym, by posiadać taki element wystroju, powinieneś przemyśleć, czy wolisz kominek zabudowany, czy może nowoczesną kozę.

Kominek koza z łatwym dostępem

Kominek w domu od zawsze kojarzony jest z ciepłym, przytulnym pomieszczeniem, w którym zwłaszcza zimą panuje wyjątkowy nastrój. Warto jednak zauważyć, że możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami kominków: z kominkami wolnostojącymi typu koza oraz z klasycznymi, zabudowanymi kominkami. Dzisiaj postanowiliśmy skupić się na tym pierwszym rozwiązaniu.

Piec koza jest szczególnie chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na dobrym dostępie do kominka i lekkie aranżacji domu. Jego konstrukcja sprawia, że nie wymaga zabudowy, a zatem może znaleźć się nawet zupełnie samodzielnie na ścianie czy nawet na środku pomieszczenia, z dala od jakiejkolwiek podpory. Dzięki temu, że ani przewody kominowe, ani palenisko nie są zabudowywane, zawsze można się do nich łatwo dostać. Ułatwia to czyszczenie pieca, ale też wszelkie działania konserwujące.

Przystępna cena i prosty montaż

Bez wątpienia każdy z nas marzy o tym, by budowa (lub przebudowa) domu była jak najtańszym, najprostszym i najszybszym procesem. W tym przypadku skorzystanie z pieca typu koza sprawdza się idealnie. Nie wymaga on zabudowywania i specjalnych przygotowań. Jego montaż jest wyjątkowo szybki i prosty, a sama cena, ze względu między innymi na brak zabudowy, jest znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych kominków.

Doskonale ogrzewa

Kolejną niewątpliwą zaletą pieca wolnostojącego jest doskonałe oddawanie ciepła do domu. Został on wyposażony w szereg rozwiązań, które podwyższają temperaturę spalania panującą wewnątrz paleniska i sprawiają, że jest ono najbardziej efektywne. Jednocześnie koza może oddawać ciepło do pomieszczenia praktycznie z każdej strony (a przynajmniej z trzech), co sprawia, że szybciej i skuteczniej ogrzewa pomieszczenie niż tradycyjny kominek. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest uzyskać optymalną temperaturę pomieszczenia, ale też samo ogrzewanie jest tańsze.

Niezwykły design

Cechą pieca wolnostojącego, o której nie można zapomnieć, jest nowoczesny design. Praktycznie każdy piec koza jest unikatowy w swoim charakterze i pozwala na wykonanie z nim ciekawej aranżacji. To innowacyjny, nietuzinkowy dodatek do salonu, który doda mu ciepła, a jednocześnie stanie się elementem wyróżniającym i naprawdę przyciągającym spojrzenia.

W zależności od tego, jaką konstrukcję preferujesz, możesz zdecydować się na kozę stojącą na podłodze lub podwieszaną. Każda z nich prezentuje się w ciekawy sposób, gwarantując, że nie pożałujesz swojego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]