wolnostojąca wanna

Nie sposób ukryć, że łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu oraz mieszkaniu. Nic więc dziwnego w tym, że staramy się urządzić ją w jak najbardziej funkcjonalny sposób. W żadnej łazience nie może zaś zabraknąć prysznica albo wanny. Wanna będzie zdecydowanie lepszą opcją, jeżeli lubimy zażywać relaksującej kąpieli przez dłuższy czas. O czym jednak pamiętać wybierając wanny wolnostojące?

Podstawowe informacje

Wanny wolnostojące cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z czego wynika ten fakt? Przede wszystkim z tego, że tego rodzaju wanny prezentują się wyjątkowo elegancko. Dla niektórych osób są nawet synonimem luksusu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż wolnostojące wanny nadadzą się do średnich oraz dużych łazienek. Jeśli nasza łazienka jest bardzo malutka, konieczny może okazać się zakup wanny narożnej. Do wyboru mamy bardzo wiele wanien wolnostojących. Największym zainteresowaniem cieszą się te o lekko owalnym kształcie. Nie brakuje jednak miłośników wanien o kształcie prostokątnym. Z jakiego materiału są zaś wykonywane tego typu wanny? Nadal najpopularniejszym materiałem jest akryl, ale wiele sklepów oferuje również wanny ze stali emaliowanej. Trzeba przyznać, że dużą zaletą wanien ze stali jest to, iż na długo zatrzymują one ciepło.

Jak wybrać najlepszą wannę?

Jak już zostało wspomniane powyżej, wanny wolnostojące oferowane są w różnych kształtach. Podobnie rzecz ma się z materiałem, z którego są one wykonywane. Zanim więc wybierzemy konkretną wannę, musimy zastanowić się nad tym, która z nich będzie najbardziej pasowała do naszej łazienki. Miejmy na uwadze również i to, aby rozmiar wanny w miarę możliwości dopasować do rozmiaru naszego ciała. Jeśli jesteśmy drobni, będziemy się czuć dobrze zarówno w niewielkich rozmiarów wannie jak i w wannie dużej. Osoby bardzo wysokie muszą jednak poszukiwać wanny o odpowiedniej długości. Jaki kolor wanien wolnostojących będzie zaś najodpowiedniejszy? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy zarówno od naszych preferencji jak i od wyglądu naszej łazienki. Jeżeli cenimy sobie nowoczesne rozwiązania, możemy zdecydować się na wannę w kolorze czarnym nawet wtedy, gdy nasza łazienka jest utrzymana w białej kolorystyce. Jeśli jednak preferujemy jasne przestrzenie o jednolitej kolorystyce, wybierzmy wannę o takiej barwie, jaka dominuje w naszej łazience. Nie zapomnijmy o tym, aby przed zakupem obejrzeć przynajmniej kilkanaście różnych modeli wanien.

[Głosów:1    Średnia:5/5]