Ostrzegawcze oświetlenie drogowe

Oświetlenie drogowe to szeroka kategoria, w skład której wchodzą różnego rodzaju instalacje i urządzenia. Między innymi ostrzegają o niebezpieczeństwach i zapewniają komfort jazdy. Oprócz nich warto pamiętać także o drobnych elementach odblaskowych, które wspomagają płynny i bezpieczny ruch drogowy. Oprócz nich szczególną rolę spełniają lampy ostrzegawcze, które są wykorzystywane między innymi podczas prac drogowych.

Lampy ostrzegawcze

Lampy ostrzegawcze pełnią niezwykle ważną rolę w ruchu drogowym. Odpowiadają za ostrzeganie kierowców przed niebezpieczeństwami i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Ta cecha jest szczególnie istotna w nocy, kiedy widoczność zmniejsza się, a przegapienie klasycznych znaków drogowych mogłoby pociągać za sobą katastrofalne skutki.

Ich ważną cechą jest także usprawnianie ruchu, dzięki dawaniu klarownych sygnałów nawet najbardziej nieuważnym kierowcom. Nawet jeśli dana osoba nie zwraca uwagi na napisy i zwykłe znaki, istnieje spora szansa, iż dostrzeże wyrazistą lampę. Jej zasięg oddziaływania jest też znacznie większy, dzięki czemu kierowcy są z odpowiednim wyprzedzeniem przygotowani na nadchodzące wydarzenia.

Niezawodne lampy ostrzegawcze LED

Lampa ostrzegawcza LED jest jedną z najbardziej polecanych lamp drogowych ze względu na swoją długą żywotność, małe koszty utrzymania i poboru energii, a także wyraziste znaki, które potrafi dawać.  Jest znacznie bardziej wydajna i tańsza w eksploatacji niż klasyczna świetlówka, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana nawet podczas długotrwałych prac drogowych.

Lampy LED, przeznaczone do zastosowań w trakcie prac drogowych, odznaczać muszą się także wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, a także czynniki ludzkie. Dlatego zaopatrzone są w trwałą obudowę, co gwarantuje im możliwość użytkowania nawet przez wiele lat.

Tymczasowa sygnalizacja LED

Jednym z coraz chętniej wykorzystywanych rozwiązań podczas prac drogowych jest stosowanie tymczasowej sygnalizacji świetlnej z wykorzystaniem lamp LED. Pomaga ona w utrzymaniu płynności ruchu i zabezpiecza kierujących przed kolizją, jaka mogłaby mieć miejsce przy ograniczonej widoczności.

Tymczasowa sygnalizacja LED jest instalacją automatyczną, która pozwala na zdalne kierowanie ruchem w miejsca o dużym natężeniu, w szczególności na długich, zwężonych odcinkach dróg. Jej szczególną zaletą jest to, że eliminuje konieczność zatrudniania dodatkowych osób, które musiałyby sterować ruchem na kłopotliwym odcinku. Dzięki wykorzystaniu specjalnego wózka zapewnia mobilność i jest łatwa do transportu wraz z przesuwaniem się robót drogowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]