Rower może być ozdobą wnętrza

Dla wielu osób, rower jest nie tylko wspaniałą formą aktywności fizycznej, ale też podstawowym środkiem transportu, pozwalającym na sprawne przemieszczanie się po wielkomiejskich ulicach. Problemem może być natomiast kwestia przechowywania jednośladu, nie tylko pod względem przestrzennym, ale i estetycznym. Na szczęście można sobie z tym poradzić.

Współczesna architektura nie sprzyja rowerzystom

Choć z pozoru problem ten może wydać się błahy i niewiele znaczący, dla aktywnych rowerzystów ograniczenia przestrzenne są znacznym utrudnieniem. Ze względów bezpieczeństwa i w trosce o wartościowe mienie, bardzo niewiele osób decyduje się na przechowywanie roweru w piwnicy, które z reguły nie zapewniają skutecznego zabezpieczenia przed włamaniem.

Balkon? To także niezbyt dobra opcja. Kapryśna aura, która towarzyszy tegorocznej jesieni, z całą pewnością nie będzie sprzyjała utrzymaniu roweru w należytym stanie. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy element jednośladu jest należycie zabezpieczony przed korozją.

Na jakie rozwiązanie warto zatem się zdecydować, żeby nasz ulubiony pojazd nie zakłócał dopieszczonego wystroju wnętrza? Te najczęściej jie rozpieszczają też pod względem przestrzeni i ustawności. W takiej sytuacji, stojak rowerowy to najlepsza opcja.

Rower jako element wystroju?

Rynek akcesoriów rowerowych jest niezwykle rozwiniętym segmentem i oprócz mocowań o charakterze typowo technicznym, oferuje też wiele designerskich opcji. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia osób, które przywiązują szczególną uwagę do aranżacji wnętrza.

Co bardzo istotne, w tym przypadku, forma i funkcja współgrają ze sobą w idealnej harmonii. Designerski stojak rowerowy to niezwykle funkcjonalny element wyposażenia wnętrza, który nie tylko doskonale prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej, ale też idealnie wywiązuje się ze swojej podstawowej funkcji.

Możliwości jest nieskończenie wiele

Stojaki rowerowe oferowane są w tak wielu wariantach, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Na pierwszej linii mamy mocowania zaprojektowane w technicznym stylu. Zgrabne połączenie aluminiowego stelaża z ramionami mocującymi jednak niekoniecznie przypadnie do gustu miłośnikom stylu klasycznego.

W takim przypadku, bardziej uzasadnione będzie zastosowanie drewnianych stojaków rowerowych. Nie będą one tak wytrzymałe jak ich metalowe odpowiedniki, jednak idealnie wkomponują się w wystrój wnętrza. Na uwagę zasługują także warianty łączone z półkami lub z regałami. Taki mariaż dodatkowo wpływa na funkcjonalność oraz podnosi walory estetyczne. Dobrze dobrany stojak rowerowy sprawi, że jednoślad stanie się integralnym elementem wystroju.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Calus-P

[Głosów:1    Średnia:5/5]