Systemy monitoringu

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych kwestii, jakie chce się zapewnić swojej rodzinie. Powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony” w odniesieniu do bezpieczeństwa jest bardzo trafne. Przedsiębiorstwa korzystają z systemu monitoringu już coraz częściej z obawy przed straceniem nakładu pracy, który powstał w jej prowadzenie.

Warto zastanowić się i rozważyć instalację systemu monitoringu. Aktualnie nie ma już narzucenia z góry, że tylko firmy czy instytucję zakładają systemy monitoringu. Coraz więcej osób mieszkających w domach jednorodzinnych czy wspólnoty mieszkaniowe instalują alarmy, kamery czy inne elementy systemu.

Zalety systemu monitoringu:

– podczas pobytu poza domem lub firmą możliwość podglądu w czasie rzeczywistym (online) swojej posesji czy posiadanego obiektu
– widząc monitoring potencjalny włamywacz wycofa się ze swoich działań, gdyż może być przyłapany na gorącym uczynku
– wandal chcący uszkodzić mienie również nie posunie się do nie zgodnych z prawem czynów ze względu na konsekwencję
– systemy monitoringu zwiększają bezpieczeństwo nawet do 60%
– dodatkowo właściciele przedsiębiorstw w razie potrzeby sprawdzają wykonywaną pracę przez zatrudnionych pracowników
– gdy dojdzie do wykroczenia bądź przestępstwa monitoring jest wstanie wskazać sprawcę.

Decydując się na instalację monitoringu mamy kilka opcji do wyboru m.in. rodzaj kamer cyfrowy czy też analogowy lub jedno i drugie, czyli połączenie analogowych z cyfrowymi. Dostępna jest opcja rejestracji przez kamerę w nocy, wówczas stosuje się kamerę na podczerwień.

W przypadku domów jednorodzinnych istnieje połączenie przewodowe, jak i bezprzewodowe. Oprócz instalacji kamer często właściciele domów decydują się na zaopatrzenie posesji w alarm dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklep czy dysponują wspólnotą mieszkaniową decydują się na monitoring wizyjny. Jest to telewizja przemysłowa pod nazwą CCTV (z ang. Close Circuit TeleVision). Okolica, zdarzenia mające miejsce wokół sklepu, wspólnoty mieszkaniowej rejestrowane pozostają przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie, w zależności ile jest posiadanych. Obraz z kamer jest wysyłany do centrum odbiorczego gdzie pracownik obserwuje go na bieżąco.

Firma Celtron dostosuję instalację do Państwa potrzeb. Ustawi odpowiednio monitoring na przykład przy domach jednorodzinnych wizja oprócz drzwi wejściowych odbyć się może na wjazd, ulice przed samym domem, kwestia dopasowania.

Zapraszamy na stronę: https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/ w celu zapoznania się z ofertą i kontaktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]