Zasilanie awaryjne, czyli po co Tobie agregat prądotwórczy?

Każdego z nas może spotkać zdarzenie losowe, które spowoduje czasową awarię zasilania w gospodarstwie domowym. Zdarza się również, że koncerny energetyczne serwują nam czasową przerwę w dostawie do prądu. Również niektóre miejsca w domostwie mogą nie mieć bezpośredniego połączenia z siecią elektryczną. Właśnie w takich przypadkach potrzebne jest alternatywne zasilanie, które pomoże nam funkcjonować i nie zaburzy codziennego rytmu dnia.

Sposób na brak prądu

Jednym z takich alternatywnych rozwiązań jest agregat prądotwórczy. Tego typu urządzenie przyda się każdemu. Okaże się pomocny zarówno podczas wakacji na działce rekreacyjnej lub biwaku, a także w innych sytuacjach. Wiele osób, które dopiero stawiają swoje domy, potrzebuje takiego zasilania awaryjnego na działce, podczas budowy. Dzięki niemu możemy podłączyć swoje elektronarzędzia, ale i pracować do późnego wieczora przy zorganizowanym oświetleniu. Agregat prądotwórczy jest równie przydatny podczas awarii zasilania. Kiedy w nagłych przypadkach zaczyna brakować prądu, boimy się o kondycję naszych sprzętów t.j. lodówki, zamrażarki, telewizora, czy komputera.

Różne potrzeby, różne typy agregatów prądotwórczych!

Co ciekawe, nie istnieje tylko jeden typ takiego agregatu. W zależności od potrzeb i podobnie, jak w przypadku samochodów, możemy wybrać urządzenie na benzynę, ropę lub gaz płynny. Jeśli decydujemy się na jego zakup wyłącznie dla potrzeb gospodarstwa domowego, powinniśmy wybrać sprzęt o małych gabarytach oraz niewielkiej mocy. Należy jednak pamiętać o ważnej zasadzie – agregat nie może stać nieużywany zbyt długo. Nawet, kiedy nie jest nam aktualnie potrzebny, trzeba go co jakiś czas przepalić, aby służył nam przez długie lata. Jeśli zależy nam na tańszej wersji urządzenia, na rynku są dostępne  takie, zasilane przez akumulator, który musi jednak zostać uprzednio naładowany. Plusem jest jego lekkość, a zatem możemy go przenosić w dowolne miejsce oraz możliwość jego używania w pomieszczeniach. Minusem zaś, że posłuży on nam przez stosunkowo niedługi czas. Jeśli chodzi o generatory spalinowe, to nie mogą one być używane w środku, ze względu na wytwarzane spaliny oraz emitowany hałas. W przypadku chęci posiadania urządzenia na biwaku, bądź kampingu, na rynku są również generatory walizkowe o niewielkiej mocy. Ułatwiają one transport i są izolowane akustycznie.

Kup regulator napięcia do agregatu w sklepie internetowym Proton Polska!

Pamiętajmy jednak, że najważniejszą funkcją agregatu prądotwórczego jest awaryjne źródło zasilania. Prawidłowo podłączony, powinien uruchomić się na krótko po zniknięciu sieci. Jeśli jednak chcemy mieć taką funkcję, musimy zainwestować więcej pieniędzy. Te tańsze wersje posiadają ręczne rozruszniki, co nie podtrzyma nam skutecznie zasilania bez przerwy. Zamiast stosowania opisywanego urządzenia, można zainstalować bezprzewodowy zasilacz awaryjny. Podłącza się go do sieci elektrycznej, dzięki czemu podczas przerwy w dostawie energii, dostarcza prąd z wbudowanych akumulatorów. We wszystkich zasilaniach awaryjnych chodzi przede wszystkim o długotrwałe i nieprzerwane funkcjonowanie naszych sprzętów, które nie są tak tanie, abyśmy mogli je wyrzucić w błoto,

[Głosów:1    Średnia:5/5]